Piątkowo

Asia pomaga chorej mamie

Asia pomaga chorej mamie  Foto: Maciej @WzA_bekon

To ogłoszenie zawisło kilka dni temu na jednej z klatek schodowych na Piątkowie. Asia chce zebrać bejmy na leczenie i rehabilitację swojej mamy.

Asia organizuje w tym celu kiermasz, na który zaprosiła w ten sposób wszystkich swoich sąsiadów. Jeden z nich wzruszony apelem dziewczynki zrobił zdjęcie i umieścił w sieci. Natychmiast zaczęto je rozsyłać.

Zachęcam do zakupów i pomocy – pisze Asia – będą zabawki nie tylko dla dziewczynek, artykuły szkolne, ubrania oraz buty używane i nowe.

Kiermasz został zaplanowany na najbliższą sobotę i ma się odbyć na tarasie przy klatce schodowej bloku na os. Batorego 82. Gdy pogoda nie będzie sprzyjająca Asia urządzi kiermasz w środku.

Asia pomaga chorej mamiePod zdjęciem, które opublikował na twitterze Maciej @WzA_bekon pojawia się wuchta komentarzy. Przede wszystkim wiara pisze o wzruszeniu, jakie odczuwali po przeczytaniu tego, co napisała Asia.

Odpisują również osoby, które nie mieszkają w Poznaniu, a które chciałyby pomóc mamie dziewczynki.

Może ktoś, kto zna Asię, poda numer konta mamy? Poznań daleko… – deklaruje Jędrzej.

Podobnych wpisów jest znacznie więcej. Ludzie chcą pomóc przesyłając między innymi bejmy na konto. Pojawiła się również sugestia, by sprawą zajęli się poznańscy paramentarzyści.

Autor zdjęcia nie zna osobiście Asi. Zobaczył ogłoszenie, które go poruszyło, zrobił zdjęcie wychodząc z domu i umieścił w sieci.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz