K U L T U R A

Antrum – międzynarodowy koncert

Dzięki pomocy społeczności crowdfundingowej Marcie Torebko, poznańskiej artystce nagrać album Antrum w międzynarodowym składzie. Na zakończenie projektu przygotowano koncert promujący nowy album w klubie Blue Note, który podsumuje podróż po kontynentach muzyki.

Marta jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu. Uwielbia komponować, śpiewa, gra na fortepianie i pisze teksty.

Jestem marzycielką, z głową pełną pomysłów. Niedawno miałam piękny sen, znalazłam się w jaskini pełniej muzyki, było we mnie mnóstwo emocji, widziałam po drodze tajemnicze instrumenty, postacie, w każdym zakamarku było mnóstwo magii… I tak właśnie narodziły się kompozycje do albumu Antrum – tłumaczy autorka.

Antrum (łac. Jaskinia) to muzyczna podróż po wnętrzach jaskini. Pełna emocji, siły, magicznych dźwięków i tajemniczości. Podczas przystanków będziecie mieli okazję zobaczyć rzadko spotykane instrumenty, nietypowe odgłosy. Poddacie się całkowicie prowadzeniu muzyki. “Antrum” to połączenie różnorodnych stylów muzycznych, m.in tradycyjnego popu z elementami jazzu i muzyki świata. To poszukiwania brzmień, zabawy harmoniczne. To prawdziwa muzyczna uczta.

Album Antrum, to połączenie różnorodnych stylów muzycznych, m.in tradycyjnego popu z elementami jazzu, latino i muzyki świata. To poszukiwania brzmień, zabawy harmoniczne. To prawdziwa muzyczna uczta. To możliwość obcowania z muzyką świata.

Marta Torebko młoda poznańska artystka, której kompozycje znajdują się płycie “Antrum” zaprosiła na wspólny koncert muzyków z całego świata.

Yami (Portugalia) – znakomity kompozytor, gitarzysta, basista i producent płytowy. Obcenie koncertuje z Marizą, Ma na swoim koncie dwa albumy “Aloelela” Beijo De luz”

Marito Marques (Kanada) – perkusista, kompozytor i producent muzyczny, na swoim koncie ma kilka albumów m.in “Magic Everywhere” i “Na Eira” Występował z takimi gwiazdami jak Mino Cinelu, Ivan Lins czy Anna Maria Jopek.

Adam Jarzmik (Katowice) – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziałe Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Pianista, kompozytor, aranżer. Finalista licznych konkursów jazzowych.

Mariti D Arco (Poznań) – Skrzypek, kompozytor, aranżer. Autor kompozycji i produkcji dla wydawnictw edukacyjnych. Obecnie klawiszowiec i skrzypek zespołu Wolny Elektron.

Izabela Frąckowiak ( Rosnówko) – wokalistka, wspólnie z Martą tworzy duet i nagrała album “Kobiety”

Koncert odbędzie się w klubie Blue Note, we wtorek 13 lutego 2018 roku o godzinie 20:00.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz