BizNews

Amerykański koncern zatrudni w Poznaniu 120 osób

Centrum Usług Biznesowych - Business Garden  Foto: dotPR 
 / materiały prasowe

Amerykański producent maszyn rolniczy John Deere otwiera w Poznaniu Centrum Usług Biznesowych, w którym docelowo pracować będzie 120 osób. Obecnie trwa rekrutacja na nowe stanowiska.

John Deere, amerykański producent maszyn rolniczych, sprzętu budowlanego, leśnego i urządzeń do pielęgnacji zieleni, zdecydował się na otwarcie wielofunkcyjnego Centrum Biznesowego w kompleksie biurowym Business Garden. To już druga poważna inwestycja amerykańskiej firmy w Wielkopolsce. Pierwszą z nich było stworzenie centrum szkoleniowego i oddziału sprzedaży na Polskę, który jest zlokalizowany w Tarnowie Podgórnym.

Do zadań nowo utworzonej placówki należy globalna obsługa fabryk i oddziałów John Deere w różnych obszarach, takich jak: finanse i księgowość, logistyka czy kadry – mówi Mirosław Leszczyński, Prezes Zarządu John Deere Polska.

Poznań zajmuje siódmą̨ pozycję wśród centrum usług biznesowych w Polsce oraz trzynastą w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2015 r. w stolicy Wielkopolski powstały 23 nowe centra usług dla biznesu, a liczba zatrudnionych w nich to ponad 16 tys. osób

Za wyborem Poznania jako centrum usługowego dla zagranicznych podmiotów, wpływ ma kilka czynników. Pierwszym z nich jest rozwijający się i jeszcze nie przepełniony hub dla centrum usług biznesowych. Drugi czynnik to wysoki poziom edukacji. Poznań to ważny ośrodek akademicki, posiadający dużą pulę talentów dedykowanych usługą dla biznesu. Trzeci czynnik to zdywersyfikowana gospodarka, która czyni stolicę wielkopolski miejscem bardziej interesującym i odmiennym w porównaniu do innych lokalizacji tego typu inwestycji w Polsce.

Atutem Poznania są przede wszystkim wykwalifikowane kadry. Około 30 tys. absolwentów szkół wyższych stanowi ogromny potencjał dla firm, które otwierają centra usług biznesowych w naszym mieście. Poznań zmienia się, a kierunki tych zmian odpowiadają na potrzeby inwestorów z sektora usług nowoczesnych. W trakcie realizacji jest około 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej mówi Katja Lõžina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

Liczba Centrum Usług Biznesowych w Polsce w ostatnich latach rośnie w coraz większym tempie. Ich głównym zadaniem jest świadczenie usług na rzecz innych jednostek wielooddziałowego przedsiębiorstwa w takich zakresach, jak: HR, IT, obsługa klienta, księgowość czy logistyka. Według najnowszych danych („Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych”) w I kwartale 2017 r. w Polsce działało 1078 centrów tego typu(w tym 748 zagranicznych). Inwestorzy cenią sobie u polskich specjalistów wykształcenie oraz zaangażowanie, co przekłada się na liczbę zatrudnionych pracowników, która w tym sektorze sięga już ponad 244 tys. osób.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, dotPR 
 / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz