DLA STUDENTA

Ambitne cele działania samorządów uczniowskich

Łączy nas cel  Foto: materiały prasowe

Pokój, sprawiedliwość i silne instytucje to cele zrównoważonego społecznego rozwoju – to także tematy działania wielkopolskich Młodzieżowych Rad, Samorządów Uczniowskich i Studenckich w ramach społecznej kampanii „Łączy Nas Cel” fundacji The Bridge

W tym roku młodzież działająca przy Fundacji The Bridge przetłumaczyła na język polski książkę “Baśnie i Dziwy, by świat był sprawiedliwy”, która została napisana jako międzynarodowy projekt Organizacji Narodów Zjednoczonych, podejmujących tematykę wyzwań XXI wieku, w tym 17 celów zrównoważonego rozwoju.

Młodzi aktywiści prowadzić będą kampanie informacyjne, gry miejskie, warsztaty edukacyjne, spoty reklamowe i wiele innych. Wszystkie z nich zostaną umieszczone na stronie na Facebook’u „Łączy Nas Cel” i promowane przez Fundację The Bridge.

W listopadzie podczas tygodnia globalnego czytania wyjdziemy do mieszkańców w swojej okolicy aby wspólnie poczytać im książkę pt. ”Baśnie i Dziwy by świat był sprawiedliwy”. Wielkim finałem naszych działań będą wspólne listy do lokalnych decydentów podsumowujące nasze działania, a także zachęcające do zaczerpnięcia od nas dobrych praktyk i również brania pod uwagę w swoich działaniach 17 celów zrównoważonego rozwoju – informuje Małgorzata Witek, koordynatorka kampanii.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz