Aglomeracja

Aglomeracja Poznańska jak z obrazka

ATLAS AGLOMERACJI POZNAŃSKIEJ  Foto: Centrum Badań Metropolitalnych

ATLAS AGLOMERACJI POZNAŃSKIEJ Foto: Centrum Badań MetropolitalnychInformacje o środowisku geograficznym, mieszkańcach, gospodarcze i o infrastrukturze aglomeracji poznańskiej znalazły się w wydanym niedawno Ilustrowanym Atlasie Aglomeracji Poznańskiej. Celem autorów tej publikacji jest popularyzacja wiedzy o aglomeracji wśród jej mieszkańców, ale też gości, którzy nas coraz liczniej odwiedzają.

Atlas opracowali naukowcy z poznańskich uczelni. Znajdziemy w nim wszystkie niezbędne informacje na temat, przyjmując oficjalny język, 22 jednostek administracyjnych tworzących aglomerację.

Dzięki tej publikacji mamy okazję bliżej poznać co w poszczególnych “jednostkach” jest szczególnie interesujące. Są tutaj zatem przedstawione unikatowe walory przyrodnicze i kulturowe, potencjał demograficzny i społeczny, ale ukazana została również konkurencyjna i innowacyjna gospodarka.

Nie jest to jednak tylko laurka, przedstawiająca pozytywne efekty synergii między dużym miastem a jego strefą podmiejską. Znajdziemy w niej również próbę ukazania problemów funkcjonowania aglomeracji.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz