K U L T U R A

Adam Sztaba świętuje 10 lat na scenie

Adam Sztaba  Foto: Tatiana  Jachyra / Forum

Znane utwory w charakterystycznych dla Adama Sztaby aranżacjach oraz jego własne kompozycje usłyszymy w Poznaniu już w ten czwartek. Będzie to kontynuacja jego jesiennej trasy, podczas której odwiedził większe polskie miasta. Teraz przyszedł czas na stolicę Wielkopolski.

Dyrygent, aranżer, kompozytor i pianista – człowiek orkiestra – Adam Sztaba. Wraz ze swoim zespołem – jedyną taką orkiestrą w Polsce zaprasza na kolejne koncerty jubileuszowe z okazji 10-lecia istnienia Orkiestry Adama Sztaby. Na tych wyjątkowych wydarzeniach w Gdyni, Krakowie, Warszawie i Poznaniu wystąpią również znakomici soliści: Natalia Kukulska, Kuba Badach, Kasia Wilk i Piotr Cugowski. Towarzyszyć im będzie oczywiście orkiestra, która przygotowała specjalne aranżacje na to wydarzenie.

Dokładnie 10 lat temu, za sprawą telewizyjnego talentshow, Tańca z Gwiazdami, powstała jego orkiestra i od razu stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych orkiestr muzyki rozrywkowej w Polsce.

Przez lata Sztaba współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Edyta Górniak, Ewa Małas-Godlewska, Kayah, Lemon, Mela Koteluk, Anna Dąbrowska, Maryla Rodowicz, Reni Jusis, Kasia Kowalska, Katarzyna Groniec, Halina Frąckowiak, Grzegorz Turnau, Seweryn Krajewski, Janusz Józefowicz, Krzysztof Krawczyk, Helena Vondráčková, Perfect, José Carreras, Lutricia McNeal, Dita von Teese, Sting, Dolores o’Riordan, Kenny G, Chris Botti czy Quincy Jones. Niewątpliwie do największych sukcesów artystycznych Orkiestry Adama Sztaby należy recital z gwiazdą światowego formatu – Michaelem Boltonem.

Orkiestra wraz ze sławnym dyrygentem wystąpi w poznańskiej Sali Ziemi 28 kwietnia o godz. 20. 

10 lat orkiestry Adama Sztaby

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz