K U L T U R A

Kinowa noc horrorów

Filmy, które wywołują grozę i strach u widzów przyciągają zawsze do kin rzesze fanów takiej rozrywki. Zapraszamy was na noc horrorów z premierą filmu Bone Tomahawk!

ENEMEF: Noc Horrorów to maraton dla widzów o mocnych nerwach, którzy uwielbiają adrenalinę i kino z dreszczykiem – przekonuje Anna Winsz, która współorganizuje nocne maratony filmowe – specjalnie dla nich tej nocy ożyją demoniczne kreatury, urzeczywistnią się najstraszniejsze legendy, złe duchy przenikną do świata żywych, a z ekranu poleje się krew.

Podczas nocy z piątku na sobotę zobaczymy trzy mrożące krew w żyłach filmy, które w ciągu kilku ostatnich miesięcy pojawiły się na ekranach polskich kin.

Premierowo zobaczymy film Bone Tomahawk. Autorem scenariusza i reżyserem tego filmu jest S. Craig Zahler. Oprócz tego obrazu przypomniane zostaną  także filmy Po tamtej stronie drzwiThe Canal.

 

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 26,00 do 33,00 zł. Będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia do Multikina Malta i Multikina 51! Wystarczy śledzić nasze wpisy – znajdziesz nas tutaj na facebooku, oraz na twitterze @lepszyPOZNAN i Google+.

Na nocny maraton filmowy ENEMEF: Noc Horrów zapraszamy do Multikina Malta i Multikina 51 w piątek 29 kwietnia od godziny 22:00.

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Bone Tomahawk

Bone Tomahawk – fenomenalny film łączący kino grozy z klimatem westernu, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających fanów krwawych horrorów. Akcja filmu rozgrywa się na Dzikim Zachodzie pod koniec XIX w. Dwóch złoczyńców Purvis i Buddy uciekając przed pościgiem skraca sobie drogę przechodząc przez indiańskie cmentarzysko. Okazuje się, że za to “wykroczenie” będą musieli wiele zapłacić. To wciągające kino dla widzów o mocnych nerwach, w którym obok przerażających scen pojawia się zaskakująco dużo dobrego humoru.

Po tamtej stronie drzwi – wciągający film grozy w klimacie słynnego “Szóstego zmysłu” z gwiazdą serialu “The Walking Dead” w roli głównej. Szczęśliwe życie Marii w egzotycznych Indiach odmienia śmierć jej kilkuletniego syna w wypadku samochodowym. Zrozpaczona kobieta decyduje się na rytuał, który umożliwi jej nawiązać ostatni kontakt ze zmarłym dzieckiem. W tym celu udaje się do starożytnej świątyni, gdzie łamie złożoną wcześniej przysięgę i otwiera drzwi dzielące żywych i umarłych, które na zawsze miały pozostać zamknięte. Jakie będą konsekwencje tego czynu? Film spowity jest aurą tajemniczości i mroku, która trzyma widza w niepewności i skutecznie napawa lękiem.

THE CANAL

The Canal – klimatyczny i przerażający film, w którym reżyser stopniowo buduje napięcie i zaskakuje zwrotami akcji. David zajmuje się archiwizowaniem filmów i wiedzie spokojne życie wraz z żoną i synkiem. Pewnego dnia mężczyzna dostaje do sprawdzenia nagranie, z którego dowiaduje się, że w jego domu na początku XX wieku doszło do makabrycznego morderstwa. Od tej chwili wszystko się zmienia, w domu zaczynają dziać się niewytłumaczalne rzeczy, a żona Davida znika w tajemniczych okolicznościach. Dynamiczna, wciągająca i przyprawiająca o dreszcze opowieść, w której do ostatniej sekundy nikt nie jest w stanie niczego przewidzieć.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz