Antoninek Franowo Kobylepole Nowe Miasto POZnań Rataje

Abpa Dymka nieprzejezdna w sobotę i niedzielę

Arcybiskupa Dymka - tymczasowe sterowanie ruchem  Foto: lepszyPOZNAN.pl /gsm

Arcybiskupa Dymka - tymczasowe sterowanie ruchem Foto: lepszyPOZNAN.pl /gsmW najbliższą sobotę i niedzielę (17 i 18 września) zamknięta dla samochodów będzie ulica Abpa Dymka. Zarząd Dróg Miejskich prowadzić będzie prace drogowe polegające na układaniu warstwy ścieralnej nawierzchni ulicy na odcinku od ulicy Szwajcarskiej do ulicy Folwarcznej.

Zmienione zostaną także trasy autobusów linii nr 55, 57, 66 i 245. Prace będą prowadzone w dwóch etapach: 17 września 2011 nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu ulicy Abpa Dymka, natomiast 18 września wyłączony będzie odcinek pomiędzy ulicą Folwarczną, a ulicą Żelazną (objazd będzie poprowadzony przez ulicę Żelazną):

17 września 2011 roku (etap I)

Linia nr 55 skierowana zostanie objazdem przez wiadukt Franowo i Szczepankowo (nie będzie kursować przez ulicę Kurlandzką i Abpa Dymka).

Linia nr 57 skierowana zostanie z Ronda Śródka przez ulicę Warszawską, wiadukt Antoninek, Browarną do os. Przemysława (nie będzie kursować przez ul. Abpa Baraniaka). Końcowy przystanek zlokalizowany będzie na ulicy Folwarcznej. W związku z brakiem możliwości obsługi Antoninka przez linię nr 66 zwiększeniu ulegnie częstotliwość kursów na linii nr 57 (kursy przez cały dzień co około 20 minut).

Linia nr 57 – ŚRÓDKA DWORZEC – Warszawska – Światopełka – Browarna – Abpa Dymka – Folwarczna – OS.PRZEMYSŁAWA (nawrót na placu przy ulicy Folwarcznej)

Linia nr 66 skierowana zostanie z Zielińca przez ulicę Warszawską do Ronda Śródka (nie będzie kursować przez ulicę Krzywoustego, Kurlandzką, Abpa Dymka, Browarną):
Linia nr 66 – ŚRÓDKA DWORZEC – Warszawska – Smołdzinowska – ZIELINIEC

Na linii nr 245 będą wykonywane kursy jedynie na odcinku od pętli Mogileńska przez ulicę Browarną do os. Przemysława.
Linia nr 245 – MOGILEŃSKA – Warszawska – Światopełka – Browarna – Abpa Dymka – Folwarczna – OS. PRZEMYSŁAWA (nawrót na placu przy ulicy Folwarcznej)

Przystanki (17 wrzesień 2011):
Na czas remontu z całkowitego użytkowania wyłączone zostaną następujące przystanki:

„Chartowo” na ulicy Abpa Dymka
„Biała Góra” we wszystkich kierunkach
„Żelazna” w obu kierunkach
„Kobylepole n/ż” w obu kierunkach
„Lokomotywownia” w obu kierunkach
„Os. Rusa / Szpital” na ulicy Szwajcarskiej w stronę ulicy Abpa Dymka

Na os. Przemysława na ul. Folwarcznej uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek „Os. Przemysława”. Na trasach objazdów autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach.

17 września 2011 autobusy linii nr 66 będą rozpoczynały kursy z dworca autobusowego Śródka, a nie z Ronda Rataje i pojadą bezpośrednio ulicą Warszawską do Zielińca.

Dojazd z Antoninka oraz okolicy os. Przemysława do centrum możliwy będzie linią nr 57, która w celu ułatwienia przesiadek na czas remontu wydłużona zostanie z pętli Mogileńska do dworca autobusowego Śródka.

Pasażerów dojeżdżających do ulicy Abpa Baraniaka prosimy o korzystanie z linii nr 84. W związku ze zmianą trasy linii nr 66 dojazd z Ronda Rataje do szpitala przy ul. Kurlandzkiej możliwy będzie autobusami linii nr: 52, 81, 84 oraz A.

Pasażerów korzystających z linii nr 245 na odcinku od ulicy Dymka do pętli Starołęka prosimy o korzystanie z linii nr 241.

18 września 2011 roku z ruchu wyłączony będzie odcinek ulicy Abpa Dymka pomiędzy ulicą Folwarczną a ulicą Żelazną. W związku z powyższym autobusy linii nr 55, 57, 66 w obu kierunkach kursować będą objazdem przez ulicą Folwarczną i Żelazną.

Przystanki (18 wrzesień 2011):
Na czas remontu przystanek „Żelazna” w stronę ulicy Browarnej przeniesiony zostanie na ulicę Żelazną po skręcie z ulicy Abpa Dymka. Na ulicy Żelaznej na wysokości bloku nr 9 usytuowany zostanie dodatkowy przystanek „Żelazna n/ż” (w obu kierunkach).

Bilety (17 i 18 wrzesień 2011)
Okresowe bilety trasowane zachowują swoją ważność na trasach objazdu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz