Śródka

W sobotę poznany najszybszego kelnera!

II Poznański Bieg Kelnerów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Szpilki, albo eleganckie buty, obowiązkowa biała koszula i jeszcze taca, a na niej butelka i kieliszki. Uwaga, do biegu, gotowi? Start! W najbliższą sobotę na Śródce odbędzie się już trzeci Poznański Bieg Kelnerów.

II Poznański Bieg Kelnerów Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W osobnych konkurencjach rywalizować będą panie i panowie. W biegu głównym z pełną tacą zmierzą się poznańscy kelnerzy. O zwycięstwie decydować będzie nie tylko czas ale także precyzja. Przed paniami czeka natomiast Bieg na Szpilkach. Warunki techniczne przewidują co najmniej 5 centymetrowy obcas. W tej rozgrywce dodatkowym kryterium będzie gracja.

Organizatorzy ze śródeckiej restauracji Vine Bridge podkreślają, że jednym z celów imprezy jest promocja trochę zapomnianej części naszego miasta. Do świętowania i podkreślania trudnego zawodu kelnera zapraszają także innych restauratorów. Po sportowych emocjach czekają na poznaniaków kulinarne atrakcje, wspólny piknik i degustacje.

W ubiegłym roku drugi raz z rzędu najlepszy okazał się Tomasz Domagała z Sphinx Factory Luboń, a wśród kelnerek zwyciężyła Adriana Gajek z Zajazdu Hetman Kroczyce.

Plan imprezy:
10:30 – Zbiórka przy moście Jordana
10:45 – Przywitanie uczestników
11:00 – Bieg Główny – konkurencja Panów
11:30 – Bieg na Szpilkach
12:00 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
12:30 – Piknik dla uczestników, gości i widzów Biegu

II Poznański Bieg Kelnerów Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz