Wilda

600 000 zł na nowe chodniki na Wildzie

Wildeckie chodniki  Foto: skyscrappercity.com / mille_poznan

Prawie 650.000 zł na remonty chodników i dróg przeznaczy w najbliższym roku Rada osiedla Wilda.

Na XIII sesji Rada Osiedla Wilda podjęła uchwałę dotyczącą zakresu tegorocznych remontów chodników na terenie Osiedla. Ogółem na remonty zostanie przeznaczone 385.609 zł, z czego 207.822 zł to środki celowe, którymi dysponuje Zarząd Dróg Miejskich, a 177 787 zł to bejmy z budżetu osiedlowego.

Ponadto planujemy za kwotę 210.000 zł przygotować projekty przebudowy chodników na tych ulicach, gdzie naszym zdaniem nie wystarczy zwykłe położenie nowych płytek chodnikowych, ale należy np. wydzielić z szerokich chodników miejsca parkingowe, znaleźć nowe miejsca na drzewa przyuliczne, zmienić organizację ruchu czy parkowania – tłumaczy Dorota Bonk-Hammermeister, Przewodnicząca Rady Osiedla Wilda – te chodniki będą remontowane w kolejnych latach, a w tym roku opłacimy przygotowanie projektów.

Założeniem Rady Osiedla Wilda tej kadencji jest uczynienie dzielnicy miejscem wygodnym i bezpiecznym do życia. Nie da się tego zrealizować bez uspokojenia ruchu samochodowego i zapanowania nad chaosem parkingowym.

Postanowiliśmy więc zlecić przygotowanie całościowego planu – koncepcji zmian, w kierunku których będziemy dążyć w kolejnych latach choćby planując remonty chodników. Na ten cel przeznaczyliśmy 50.000 zł – mówi przewodnicząca.

Planowane remonty opłacone ze środków ZDM:
ul. Fabryczna na odcinku od ul. Prądzyńskiego do ul. Roboczej, po stronie zachodniej
ul. Fabryczna, po stronie zachodniej – krótki odcinek na końcu budynków, przed wjazdem na parking Lidla
ul. Powstańcza na odcinku od ul. Krzyżowej, po stronie wschodniej do miejsca zakończenia chodnika – remont z 2015 r.)
ul. Prądzyńskiego na odcinku od ul. Kosińskiego do ul. Fabrycznej, po stronie wschodniej
ul. Dolina na odcinku od ul. Przy Dolinie do ul. Czajczej, po stronie zachodniej nawierzchnia jezdni ul. Niedziałkowskiego na odcinku od ul. Przemysłowej do ul. Wierzbięcice

ze środków Rady Osiedla Wilda:
ul. Rolna – remont chodnika oraz odtworzenie zieleni w pasie drogowym na odcinku od ul. Pamiątkowej do ul. Traugutta
Górna Wilda – chodnik na odcinku od ul. Królowej Jadwigi do ul. Dolna Wilda, po stronie wschodniej do końca przejścia dla pieszych (dalej chodnik ma być zlikwidowany)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz