POZnań

Zbliża się Noc Naukowców!

Szkolna noc naukowców  Foto: MONIKA CZERWINSKA

Program Nocy Naukowców jest różnorodny jak dziedziny, którymi zajmują się poznańskie uczelnie. Każdy znajdzie tu coś ciekawego, niezależnie od wieku. Poznańskie szkoły wyższe zapraszają na eksperymenty, konkursy, zwiedzanie laboratoriów, warsztaty, pokazy naukowe z udziałem publiczności.

Jak zapowiada Jolanta Szajbe z Politechniki Poznańskiej, w programie są m.in. takie hity jak: Pomocna dłoń robota, Polskie dziedzictwo kulinarne, Ruch w muzyce – muzyka w ruchu, Chemia dla mistrzów, Kalejdoskop taneczny, Saga lodu i ognia, Jak działa sztuczna inteligencja, Sztuka w matematyce i wiele innych.

W tym roku Noc Naukowców odbywała się w 27 krajach Europy, w Poznaniu na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Adama Mickiewicza, Uniwersytecie Przyrodniczym, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytecie Ekonomicznym i Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym oraz Akademii Muzycznej.

Noc Naukowców to europejska impreza odbywająca się tego samego dnia w całej Europie. Tej nocy naukowcy europejskich miast odchodzą od swoich poważnych projektów, by bawić się z publicznością i stworzyć obraz naukowca nowej ery. Stają się aktorami, showmanami, przewodnikami po laboratoriach. Uczestnicy natomiast mogą wcielić się w rolę naukowców i przeprowadzać naukowe eksperymenty.

Nadrzędnym celem imprezy jest zmiana wizerunku naukowca i zachęcenie młodzieży do podejmowania kariery naukowej, a także zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań, a wszystko to w atmosferze zabawy.

Noc Naukowców: 28 września 2018 r., szczegółowe zapisy i program na stronie www.nocnaukowcow.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / gsm, MONIKA CZERWINSKA

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz