POZnań

350 nowych stojaków rowerowych

Dodatkowe stojaki rowerowe na Junikowie  Foto: UMP

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na dostawę 350 stojaków rowerowych. Usytuowane będą przy przystankach autobusowych. Celem jest łączenie roweru i komunikacji zbiorowej.

W minionych latach na zlecenie ZTM stojaki rowerowe zostały zamontowane w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych – dodatkowe stojaki pojawiły się na Junikowie, Górczynie, Miłostowie, Garbarach, przy pętlach Piątkowska, Książęca, przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Cmentarnej oraz na przystankach przy trasie PST.

Z myślą o osobach dojeżdżających na przystanki własnymi rowerami ZTM kontynuuje ten proces. Montaż stojaków rowerowych pozwala bowiem bezpiecznie zostawić jednoślad i kontynuować podróż tramwajem lub autobusem.
Ogłoszone zostało postępowanie na dostawę 350 stojaków w kształcie odwróconej litery U, bez poprzeczki.

Jednocześnie trwa ustalanie lokalizacji, w których będą montowane stojaki. Planowane jest rozmieszczenie ich przy przystankach w peryferyjnych częściach miasta, m.in. na terenie osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki (które partycypuje w kosztach przedsięwzięcia), osiedla Kiekrz, czy też Krzyżowniki-Smochowice.

Dostawa stojaków ma nastąpić do końca października br. Montaż – w przypadku sprzyjających warunków pogodowych – rozpocznie się w tym, a zakończy w przyszłym roku.

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina, że do dyspozycji rowerzystów jest także 13 samoobsługowych stacji napraw rowerów. Służą one rowerzystom, którzy nie posiadają własnych narzędzi albo których awaria zaskoczy w trakcie podróży.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP, ZTM

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Rozpaczliwie potrzeba przy peronie na Junikowie, żeby dojechać na pętlę Junikowo