K U L T U R A

Najpiękniejsze kolędy – koncert w katedrze!

Poznański Chór Katedralny  Foto: Katarzyna Zalewska / materiały prasowe

Podczas Katedralnego Kolędowania będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy. Chór wraz z orkiestrą wykona między innymi “Gdy się Chrystus rodzi”, “Anioł Pański”, “W żłobie leży” czy “Jasna Panna”. Koncert odbędzie się w niedzielę 6 stycznia 2019 o godzinie 17:00 w Bazylice Archikatedralnej.

Postaramy się zaskoczyć słuchaczy wykonaniami kolęd mniej znanych i rzadziej śpiewanych w pięknych aranżacjach. Podczas koncertu swoje umiejętności prezentować będzie wielu solistów, nie zabraknie również kolęd z wielu zakątków Europy, w wykonaniu Poznańskiego Chóru Katedralnego – mówi Michał Filimon inspektor zespołu.

Poznański Chór Katedralny to najstarszy chór chłopięco-męski w Polsce, który zało-żył w roku 1881 ks. Józef Surzyński. Głównym zadaniem chóru jest oprawa muzycz-na licznych uroczystości odbywających się w Katedrze Poznańskiej. Zespół koncertu-je również w wielu krajach Europy i wielu miastach Polski. Jest doceniany i nagra-dzany przez wiele instytucji, między innymi otrzymał od Federacji Chórów Unii Euro-pejskiej tytuły: „Chóru Historycznego” i „Chóru Unii Europejskiej”.

Wstęp na koncert jest wolny.

Użyte w artykule zdjęcia: Kamera Bramy Poznania, Katarzyna Zalewska / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz