K U L T U R A

Wilda w czterech odsłonach

Wilda w czterech odsłonach  Foto: materiały prasowe / M. Malinowski

Spotkanie z autorką książki “Wilda w czterech odsłonach”, Magdaleną Mrugalską-Banaszak odbędzie się w restauracji Spot. w czwartek 10 stycznia.

Nowa książka Magdaleny Mrugalskiej-Banaszak opowiada o ponad 700-letniej historii Wildy. Od kiedy pojawia się w archiwalnych zapisach jeszcze jako Wierzbice. Z czasem staje się folwarkiem miejskim, później przybywają do niej bambrzy, następnie przekształca się w dwie samodzielne gminy – Górną i Dolną Wildę – które w 1889 r. połączone w jedną, ostatecznie w 1900 r. zostają włączone w granice Poznania.

To książka o dawnych mieszkańcach Wildy i ich codzienności – dom, praca, warunki życia, angażowanie się w działalność organizacji i towarzystw, udział we wspólnotach wyznaniowych i sposobach na spędzanie wolnego czasu.
Spotkanie poprowadzi Piotr Bojarski – powieściopisarz i dziennikarz zainteresowany tematyką historyczną i polityczną.

Magdalena Mrugalska-Banaszak – urodziła się i wychowała na poznańskiej Wildzie, jest doktorem nauk humanistycznych, od 1992 roku piastuje funkcję kierownika Muzeum Historii Miasta Poznania, od 2016 roku jest zastępcą redaktora naczelnego kwartalnika „Kronika Miasta Poznania”.

Wstęp na spotkanie autorskie jest bezpłatne.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Mrugalską-Banaszak “Wilda w czterech odsłonach”
Restauracja SPOT. ul. Dolna Wilda 87
Czwartek, 10 stycznia godz. 17:30 – 20:00

tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / M. Malinowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz