Berdychowo

Będzie kładka Berdychowska

Zwycięski projekt, który powstał w zespole autorskim pod przewodnictwem ARPA Architektoniczna Pracownia Jerzego Gurawskiego  Foto:

Przejść, bądź przejechać rowerem przez kładkę Berdychowską położoną nad Wartą i Cybiną, będziemy mogli na początku 2022 roku. Jej budowa kosztować będzie 30.000.000 złotych.

Kładka pieszo-rowerowa pomiędzy Berdychowem a Chwaliszewem ma dla nas istotne znaczenie nie tylko z punktu komunikacyjnego, ale także dalszego ożywienia terenów nadwarciańskich – podkreślał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta – Poznań wrócił nad rzekę, ale chcemy ten proces kontynuować i w tym kontekście ta inwestycja jest dla nas niezwykle ważna.

Zwycięski projekt przygotował zespół autorski pod przewodnictwem ARPA Architektoniczna Pracownia Jerzego Gurawskiego, w skład którego weszli architekci Błażej Szurkowski, Maciej Sokolnicki oraz Adam Turczyn. Jury doceniło szczególną atrakcyjność, oryginalność formy oraz funkcjonalność rozwiązań kładki z uwzględnieniem jej połączenia z otoczeniem. Jej lekkość, prostota, harmonia, ażurowość oraz transparentność, osiągnięte przez klasyczną oszczędność środków wyrazu, mogą uczynić z niej kolejną ikonę Poznania.

Nowa kładka połączy Kampus Politechniki Poznańskiej z południową częścią Ostrowa Tumskiego i lewobrzeżną częścią Poznania w rejonie Chwaliszewa. Dzięki niej łatwiej przedostaniemy się z okolic Malty na Stary Rynek.

Wykonawca  ma stworzyć projekt i uzyskać niezbędne zgody, w tym pozwolenie na budowę. Ma na to czas do końca przyszłego roku. W 2020 roku zostanie ogłoszony przetarg, który powinien wyłonić wykonawcy robót budowlanych, a te mają się zakończyć w roku 2021.

Powinniśmy mogli korzystać z kładki Berdychowskiej od początku 2022 roku.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz