Dębiec Świerczewo

Autobus nr 49 – tunelem pod Czechosłowacką

Otwarcie tunelu na Czechosłowackiej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Od nowego roku szybkiej dojedziemy na Świerczewo i Górczyn. ZTM wprowadzi zmiany na linii nr 49. Autobusy zamiast stać na przejeździe kolejowym jeździć będą tunelem pod ulicą Czechosłowacką.

Zmiana – o którą wnioskowały rada osiedli Zielony Dębiec, Górczyn i Świerczewo – spowoduje, że autobus nie będzie musiał przejeżdżać przez przejazdy kolejowe, co powinno poprawić płynność i punktualność kursowania.

Linia nr 49: GÓRCZYN – Głogowska – Ostatnia – Bohaterów Westerplatte – Kołłątaja – Opolska – Jesionowa – Górecka – Czechosłowacka (tunel) – Łozowa – 28 Czerwca 1956 – DĘBIEC.

Autobusy linii nr 49 nie będą już zatrzymywać się na przystankach Cedrowa – na ul. Racjonalizatorów oraz Dębiec – na ul. 28 Czerwca 1956 r. (pomiędzy tunelem a tzw. małą pętlą). Uruchomione zostaną nowe przystanki: Czechosłowacka Tunel – na ul. Czechosłowackiej, Głuchowska – na ul. Ostatniej, Kalinowa – na ul. 28 Czerwca 1956 roku.

Równocześnie ze zmianą trasy zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii – od 2 stycznia autobusy linii nr 49 będą jeździć co 30 minut w dni robocze i co 40 minut w soboty i dni świąteczne (obecnie co 60 minut we wszystkie dni tygodnia).

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / gsm, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak, ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz