Stare Miasto

Ulica Rybaki – szykują się duże zmiany

Remont ul. Rybaki - wizualizacja  Foto: UMP

Ulica Rybaki przejdzie remont i zyska dawny blask. Można powiedzieć, że jaskółką zapowiadającą nadchodzące zmiany, było stworzenie u zbiegu z ulicą Strzałową. Po rewitalizacji ma w tym fyrtlu pojawić się więcej zieleni. Zmian będzie jednak więcej.

Ulica Rybaki podczas remontu zyska nową nawierzchnię i chodniki, a po jej ponownym otwarciu samochody będą mogły jechać tylko w jedną stronę. Będziemy mogli jechać tylko od strony ulicy Strzałowej do ul. Krakowskiej.

Na odcinku od ul. Strzałowej do Strzeleckiej ruch będzie pozostawiony tak jak obecnie, czyli w kierunku ul. Strzeleckiej – informuje poznański Zarząd Dróg Miejskich – takie rozwiązanie pozwoli wyeliminować, w znacznym zakresie ruch tranzytowy, który obecnie ma miejsc na Rybakach.

Uporządkowany ma zostać również sposób parkowania, tak aby zarówno piesi jak i kierowcy czuli się bezpiecznie. Parkowanie dopuszczone będzie tylko na ulicy, a nie tak jak w tej chwili częściowo na chodnikach.

Chodniki przy ul. Rybaki zostaną wykonane z kostki kamiennej, płyt betonowych i kamiennych. Po wschodniej stronie ulicy pojawi się również zieleń. Podczas remontu zasadzonych zostanie tutaj ponad 20 drzew, a na łącznej powierzchni 400 m² pojawią się niskie krzewy i trawa. Ustawionych będzie także 5 ławek.

Remont ulicy Rybaki prowadzony będzie etapami, by zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców i działających w tym fyrtlu firm.

Na początku obejmą zachodnią część ul. Rybaki na odcinku od ul. Krakowskiej do Kwiatowej – informuje Krzysztof Kaczanowski ze spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Umowa na wykonanie wszystkich prac ma zostać podpisana w najbliższym czasie. Koszt remontu ulicy Rybaki wyniesie 2.996.000,00 złotych. Wszystko ma być gotowe nie później niż 6 lipca 2018 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz