BizNews

Inwestują w przyszłych pracowników

Coraz więcej firm w naszym regionie tworzy klasy patronackie w szkołach zawodowych. Kolejną spółką, która w ten sposób chce wspomóc kształcenie specjalistów, których może w przyszłości zatrudnić, jest poznański Pekabex.

Poznańska firma nawiązując do historycznej tradycji rozpoczęła współpracę z Zespołem Szkół Budowlanych przy ul. Grunwaldzkiej. Zostaną utworzone klasy patronackie w zawodzie betoniarz -zbrojarz.

Obecnie na rynku pracy w branży budowlanej odczuwalny jest brak wykwalifikowanych pracowników produkcji, co spowodowane jest wieloletnią marginalizacją szkolnictwa zawodowego, dlatego już dziś dbamy o to, aby wyszkolić przyszłych pracowników – wyjaśnia Karolina Radziejewska z Działu Personalnego Pekabex – nasza firma podjęła decyzję o współuczestnictwie w kształceniu młodych ludzi poprzez dopasowanie programów nauczania w szkołach ze zdobyciem doświadczenia w realnych warunkach pracy.

Klasa patronacka to oferta dla tych, którzy chcą połączyć wiedzę teoretyczną z praktycznym doświadczeniem w firmie, która oferuje najlepszym absolwentom pracę. Już podczas nauki uczniowie takich klas mają możliwość dostępu do sprzętów, narzędzi, a także technologii, które wykorzystuje się w konkretnym zawodzie. Mają również okazję z bliska przyglądać się procesom produkcyjnym pod okiem doświadczonych fachowców.

Przez wiele lat zauważalny był rozdźwięk pomiędzy wiedzą prezentowaną w szkołach i technologiami używanymi w nowych przedsiębiorstwach – powiedział Aleksander Kowalewicz, odpowiadający za rozwój szkolnictwa zawodowego w Urzędzie Miasta Poznania -potrzebne było dostosowanie programu nauczania tak, aby przygotować absolwentów i ułatwić im znalezienie pracy.

Pekabex da uczniom możliwość przyjęcia ich na praktyki zawodowe, zajęcia praktyczne, a na końcowym etapie, możliwość zatrudnienie w firmie absolwentom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce.

Użyte w artykule zdjęcia: stopklatka z filmu Pekabex

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz