BizNews

Pomocne aplikacje wymyślane w Poznaniu

Twórcy aplikacji DOCYET  Foto: Dominik Tryba / PPNT

Bez pomocnych aplikacji w komórce trudno dziś funkcjonować. A w branży teleinformatycznej najważniejsza jest wiedza, wymiana informacji i wdrażanie nowych rozwiązań. W najbliższe weekend spotkają się w Poznaniu młodzi innowatorzy, uczestnicy projektu EU-XCEL, założyciele piętnastu start-upów z całej Europy. W trakcie specjalnych warsztatów będą mieli okazję pracować z ekspertami i mentorami, którzy pomogą im rozwinąć świeżo założone firmy.

Do Poznania przyjadą między innymi twórcy aplikacji DOCYET pomagającej podróżującym po świecie kiedy potrzebują pomocy lekarza. Pacjent sprawdza objawy, aplikacja szuka najbliższego i najlepszego szpitala gdzie mogą poradzić sobie z jego problemem, a do tego tworzy listę słów i fraz w języku kraju, w którym ktoś się znalazł, by ułatwić komunikację ze specjalistą.

W spotkaniu w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym uczestniczyć też będą założyciele firmy C&Go, która tworzy rozwiązania technologiczne wspomagające osoby niewidome oraz wielu innych młodych ludzi, którzy tworzą najlepsze młode firmy na naszym kontynencie.

„To spotkanie w ramach europejskiego projektu EU-EXCEL, którego celem jest wsparcie młodych pomysłodawców z różnych krajów w tworzeniu innowacyjnych, międzynarodowych firm. Od początku trwania projektu powstało dwadzieścia pięć przedsiębiorstw. Piętnaście z nich spotka się w najbliższy weekend w Poznaniu. Tak pokażemy prawdziwą #MocStartupów” – tłumaczy Maciej Nowak, kierownik Działu Preinkubacji Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

W programie spotkania znajdą się warsztaty praktyczne, panele dyskusyjne, sesje coachingowe dla start-upów z ekspertami i tzw. sesje „devil’s advocate”, podczas których start-upy będą sobie wzajemnie pomagać i dawać wsparcie.

Użyte w artykule zdjęcia: Gilles Lambert, Dominik Tryba / PPNT

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz