Wyobrażacie sobie święta bez choinki? Stanęły one na rynkach, placach zarówno dużych jak i mniejszych miast. Ich rozświetlenie było często połączone z dodatkowymi atrakcjami. Świąteczne drzewko stanęło również w Murowanej Goślinie. Tutaj ważne było także samo ubieranie choinki.
Władze Miasta i Gminy chciały, by była ona pięknie udekorowana i tworzyła świąteczną atmosferę. By tak się stało poproszono największych ekspertów w tej kwestii – dzieci i młodzież z tutejszych szkół.
Postanowiłem, że w tym roku choinkę ubierzemy wspólnie – powiedział Dariusz Urbański, burmistrz Murowanej Gośliny – gorące podziękowania dla dzieci, młodzieży i ich wychowawców ze szkół na terenie naszej gminy za pomoc i przygotowanie pięknych ozdób.
Choinkę ozdobiły zatem dzieci, a pomagał im w tym również Burmistrz. Wspólna praca była też okazją do obdarowania wszystkich obecnych odblaskowymi kamizelkami, które gmina Murowana Goślina otrzymała od Ministra Sportu i Turystki w nagrodę za zdobycie Grand Prix konkursu Gmina przyjazna rowerzystom. Był też słodki poczęstunek.


![Wieslawa Ziolkowska [Sejm] Foto: SEJM RP Wieslawa Ziolkowska [Sejm] Foto: SEJM RP](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/07/691xhw-313x168.jpg)






![Samolot Most Marchlewskiego [Królowej Jadwigi] Foto: fotopolska Samolot Most Marchlewskiego [Królowej Jadwigi] Foto: fotopolska](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2018/06/5auUSi-313x168.jpg)

![Muzeum Uzarzewo [mat prasowe] Foto: materiały prasowe Muzeum Uzarzewo [mat prasowe] Foto: materiały prasowe](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2025/04/5rmAuA-313x168.jpg)



















Dodaj komentarz