Murowana Goślina

Tu też zagra WOŚP!

wolontariusze na os. Tysiąclecia  Foto:
wolontariusze na os. Tysiąclecia

Przed nami kolejny, 25 już, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Praktycznie na ulicach i placach wszystkich miast, miasteczek i wsi pojawią się wolontariusze z puszkami, do których trafiać będą bejmy. Nie inaczej będzie w Gminie Murowana Goślina.

Finał WOŚP odbędzie się w całej Polsce już w niedzielę 15 stycznia. W samej Murowanej Goślinie spotykamy się między innymi w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Generała Kutrzeby.

Już od rana, od 8:30 rozpocznie się tutaj akcja honorowego oddawania krwi i rejestrowanie chętnych do Banku Szpiku. Wydarzenia te organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Gośliniacy oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Obie te akcje trwać będą do godziny 18:00.

Odbędą się tutaj także zajęcia z zakresu pierwszej pomocy prowadzone przez GPR OSP Mściszewo (9:00 – 16:00), będzie muzyka do zabawy i ucha oraz Gwiazda Maratonu Uśmiechu Leszek Borus (9:00 – 14:00), wielka zbiórka nakrętek dla Kamila Bałażyka na turnus rehabilitacyjny (9:00 – 17:45) oraz konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji (9:00 – 18:00).

W tej samej szkole w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom czytać będziemy wspólnie Klubem Przedszkolaka (aula szkoły, 10:00 – 17:00).

Będzie przedstawiony również program artystyczny Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Murowanej Goślinie oraz Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie, który rozpocznie się o godzinie 14:00 – zapowiada Monika Paluszkiewicz z UMiG Murowana Goślina.

Zostanie wystawione przedstawienie Jeden dzień czarownicy w wykonaniu klasy 6c z SP nr 2 pod kierownictwem Pani Bożeny Ceranek, a także Jasełka w wykonaniu klasy 3e z SP nr 2 pod kierownictwem Pań Grażyny Mroczek i Katarzyny Łukaszewicz. Bedą również Karnawałowe wariacje czyli muzyczny zawrót głowy w wykonaniu uczniów z SP nr 2 i gości pod kierownictwem Pani Katarzyny Łukaszewicz oraz Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, przedstawienie w wykonaniu klasy 2f z SP nr 2 pod kierownictwem Pani Kamili Jakubowskiej.

Jeśli chcecie wylicytować Orkiestrowego BMX’a zapraszamy na godzinę 15:30.

W programie przygotowanym na 25 finał WOŚP są też prezentacje muzyczno-taneczne uczennic Gimnazjum nr 2 pod kierownictwem Pani Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej, fletowy koncert kolęd w wykonaniu koła fletowego klas I – III z SP nr 2 pod kierownictwem Pani Małgorzaty Wróbel, a w przerwach odbywać się będzie licytacja gadżetów WOŚP i innych przekazanych przedmiotów. Wśród atrakcji na które możemy liczyć w Szkole Podstawowej nr 2 jest też między innymi sprzedaż ciast i prac uczniów.

Kolejnym miejscem w Murowanej Goślinie, gdzie przygotowano dodatkowe atrakcje jest Gimnazjum nr 1 przy ulicy ul. Mściszewskiej 10, które zaprasza w niedzielę od godziny 14:00.

Zostanie tutaj zaprezentowany program artystyczny przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Murowanej Goślinie oraz Ośrodek Kultury w Murowanej Goślinie. Będzie zatem występ zespołu dziecięcego Igraszki – Potaszki z Potasz, Świątecznie i zimowo czyli występy klasy 2c pod kierunkiem Pani Dagmary Łuczkowskiej, wystąpi Kabaret na Jednej Nodze vel Horrorek w przedstawieniu Astroidalny plan przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierunkiem Pani Grażyny Sommerfeld, wystąpią też tancerze ze Szkoły Tańca Moniki Pyś. Również w gimnazjum odbędzie licytacja gadżetów WOŚP.

Światełko do nieba w Murowanej Goślinie zostanie zorganizowane na placu przed biblioteką (ul. Poznańska 16) o godzinie 20:00.

Finał Wielkiej Orkietry Świątecznej Pomocy odbędzie się także w Łpuchowie. Zapraszamy tutaj wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciele Łopuchowa i to już w sobotę 14 stycznia.

W tutejszej Szkole Podstawowej wszystko zacznie się o godzinie 16:00. Będą Jasełka w wykonianiu uczniów SP w Łopuchowie, pokazy karate i judo, wystąpi Zespół taneczny Keep z Wągrowca, ale będzie również losowanie fantów, licytacja piłki z autografami piłkarzy KKS Lech Poznań i licytacja gadżetów WOŚP. To oczywiście tylko niektóre atrakcje.

Swój finał WOŚP pełen atrakcji będą mieli także mieszkańcy Długiej Gośliny, którzy zapraszają do sali widowiskowo-sportowej.

Tutaj także obejrzymy Jasełka w wykonaniu klasy 5 ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie, będzie też występ zespołu tanecznego Szeherezada i flażoletowe kolędowanie, a dzieci z przedszkola Koniki Polne wystąpią z programem Wesołe Mikołaje.

Zapraszamy także na warsztaty taneczne Tańczyć każdy może, które poprowadzi Małgorzata Grunwald. Dzieci będą mogły obejrzeć film, ale nie może zabraknąć licytacji gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Głodnych i spragnionych zaprosi kawiarenka z aromatyczną kawą i domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców. Oprócz słodkiego przygotowana zostanie przez Karolinę Nowak – Wyrwas, Agnieszkę Nowicką i Beatę Szymaś grochówka! Przy ognisku natomiast będzie można usmażyć kiełbaski od Rady Szkoły.

Kolejnym miejscem, gdzie będzie się działo jest sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Białężynie. Wszyscy, którzy się tutaj pojawią by wesprzeć zbiórkę zobaczą program artystyczny Szkoły Podstawowej im. Leona Masiakowskiego w Białężynie. Zostaną wystawione aż dwa przedstawienia. Pierwsze, zatytułowane Śnieżynkowe zmartwienie wykonają dzieci z przedszkola Koniki Polne w Białężynie w reżyserii Marleny Rjoboków i Marzenny Karbowskiej. Kolejnym będzie Zamieszanie w Krainie Baśni w wykonaniu kółka teatralnego klas I-III w reżyserii Mirosławy Mak – Skiba.

Koncert flażoletowy-wokalny Bożonarodzeniowe kolędowanie poprowadzi Alina Strugarek. Ciekawie zapowiada się też występ uczniów z zespołu Pieguski, którzy zaprezentują taniec nowoczesny. Przygotowane są też popisy recytatorskie i gry na gitarze. Na chojnych darczyńców czekają oczywiście gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

24 finał WOŚP na Placu Mickiewicza - Poznań 10.01.2016 r.
24 finał WOŚP na Placu Mickiewicza – Poznań 10.01.2016 r.
Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz