Murowana Goślina

Europejskie bejmy na przebudowę ulic

Dworcowa - Szkolna  Foto: UMiG Murowana Goślina

Ulice Szkolna i Kolejowa w Murowanej Goślinie mają zostać gruntownie wyremontowane. Właśnie pozyskano dofinansowanie tej inwestycji z unijnego budżetu.

Gmina w partnerstwie z Powiatem Poznańskim starała się o dofinansowanie od maja, kiedy to złożony został wniosek na budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego Murowana Goślina.

Podczas planowanych prac zostanie przebudowana ulica Szkolna wraz z chodnikiem, powstanie też ścieżka i nowe oświetlenie. Zostaną tutaj także ustawione ławki, tablice informacyjne i nasadzona nowa zieleń. Ścieżka rowerowa ma zostać wybudowana też wzdłuż ul. Gnieźnieńskiej.

Całkowitą nowością będzie parking parkuj&jedź, który także zostanie wybudowany przy ulicy Szkolnej. Będą mogły z niego korzystać nie tylko osoby zmotoryzowane, ale również rowerzyści. Właśnie z myślą o nich zamontowane zostaną na nim stojaki na rowery.

Otrzymaliśmy informację o wybraniu naszego projektu do dofinansowania – cieszą się samorządowcy z Murowanej Gośliny – w ocenie merytorycznej przeprowadzonej przez Metropolię Poznań otrzymał on najwyższą z wszystkich złożonych projektów ocenę merytoryczną.

Inwestycja kosztować będzie ponad 5.000.000 zł, z czego dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie aż 4.200.000 zł.

Planowane inwestycje

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Murowana Goślina

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz