Szamotuły

Najniższe od 15 lat bezrobocie

Pączki - praca wre  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Bez pracy jest zaledwie 5% mieszkańców Powiatu Szamotulskiego. Tak niskiego bezrobocia nie było tutaj od 15 lat.

spadła do 5.0% (dane z 31.07.2016 r.)!

Na tle innych powiatów w Wielkopolsce wypadamy bardzo dobrze, doganiając między innymi Poznań, który jest liderem w rankingu – cieszą się włodarze Powiatu Szamotulskiego.

Stolica Wielkopolski może pochwalić się najniższym bezrobociem wśród polskich miast. Wynosi ono w samym mieście 2,2% (Powiat poznański 2,6%).

Dane o najniższym od wielu lat bezrobociu w Powiecie Szamotulskim pochodzą z końca lipca tego roku. Najwięcej bezrobotnych, bo 685 osób, nadal jest w gminie Szamotuły. W gminie Wronki są to 302 osoby, a w gminie Pniewy 280 osób. Spośród osób bez pracy najliczniejszą grupę stanowią długotrwale bezrobotni. Jest aż 935 takich osób.

Tuż przed rozpoczęciem wakacji Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach mógł zaoferować ponad 1.500 wolnych miejsc pracy. Miesiąc później było ich już tylko 753.

Statystyki potwierdzają, że Powiat Szamotulski jest bardzo przyjazny mieszkańcom i przedsiębiorcom – dodają urzędnicy z Szamotuł – wiele firm chętnie otwiera nowe oddziały w naszym regionie, stwarzając tym samym kolejne miejsca pracy.

Zdaniem włodarzy zachętą dla firm są inwestycje prowadzone w powiecie w tym między innymi modernizacja infrastruktury drogowej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz