Szamotuły

Sportowe inwestycje w szkołach

Sportowe inwestycje w szkołach  Foto: UMiG Szamotuły

Uczniowie szamotulskich szkół, zwłaszcza ci, którzy uwielbiają sport, mają ostatnio powody do zadowolenia. Będą też kolejne, bo nie wszystkie inwestycje zostały skończone.

Kompleks lekkoatletyczny przy Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica jeszcze jest w budowie. Powstaną tutaj bieżnia, skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą.

Chociaż pogoda w ostatnich dniach nie sprzyja, robotnicy sukcesywnie prowadzą prace na placu budowy – informują szamotulscy urzędnicy – wysypano już tłuczeń pod bieżnię, widać też zarys skoczni do skoku w dal, a ostatnio układane były krawężniki.

Zakończył się już natomiast remont sali gimnastycznej w ZS nr 1 im. Piotra Skargi. Uczniowie już z niej korzystają. Podczas prac naprawiono uszkodzony parkiet, który został wycyklinowany. Odtworzono linie boisk do piłki siatkowej i koszykówki,  a całość polakierowano. Wymieniono na nowe drabinki gimnastyczne.

Z odnowionej sali korzystają uczniowie oraz uczestnicy imprez sportowych i klubów działających przy szkole – cieszą się urzędnicy z Szamotuł.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Szamotuły

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz