BizNews

Panie nawarzą piwa

Dzień dla Pań w Kompanii Piwowarskiej  Foto: mat. prasowe

Kolejna firma chce zachęcić do pracy u siebie przedstawicielki płci pięknej. Po poznańskim Volkswagenie teraz spotkanie specjalnie dla pań organizuje Kompania Piwowarska. W Lech Browary Wielkopolski kobiety to w tej chwili 16% wszystkich pracowników, ale te proporcje mają się zmienić. Pretekstem jest zbliżający się Dzień Kobiet.

Naszym głównym celem jest odczarowanie stereotypu, że praca w browarze to miejsce głównie dla mężczyzn, chcemy pokazać, że jest to także środowisko przyjazne kobietom oraz dające im możliwości rozwoju – mówi Monika Krystek-Rafińska, kierownik ds. personalnych w Lech Browary Wielkopolski.

Ilość miejsc na to spotkanie, które odbędzie się 8 marca, jest ograniczona. Chcąc w nim uczestniczyć wystarczy wysłać swoje CV do wtorku 1 marca. Podczas spotkania jej uczestniczki poznają odpowiedź między innymi na to czy warzenie piwa to praca zarezerwowana tylko dla panów, co absolwentki kierunków technicznych mogą robić w browarze? Pierwsza edycja tej akcji odbyła się w zeszłym roku i, jak przekonuje szefostwo Kompanii Piwowarskiej, okazała się sukcesem.

Akcja Dzień Kobiet na Browarze skierowana jest przede wszystkim do studentek wydziałów technicznych, które chciałyby wnieść swoją wiedzę i potencjał do naszej organizacji – dodaje Monika Krystek-Rafińska – nasze przyszłe kandydatki do pracy powinna cechować pasja do zdobywania wiedzy i ciągłego doskonalenia się.

Podczas dni otwartych panie zwiedzą browary i dowiedzą się na czym polega specyfika pracy w takich miejscach jak warzelnia, laboratoria czy piwnice. Sprawdzą czym jest panel sensoryczny, wezmą udział w grze szkoleniowej, a także porozmawiają o roli kobiet w biznesie.

W warsztatach na terenie poznańskiego browaru weźmie udział 36 pań. Zostaną one wybrane na podstawie przesłanych na adres mailowy rekrutacja@kp.sabmiller.com do wtorku 1 marca.

Drzwi otwarte dla kobiet

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz