K U L T U R A

Transatlantyk: Gadające fortepiany

Talking Piano  Foto: Transatlantyk/ materiały prasowe

Talking Piano Foto: Transatlantyk/ materiały prasoweNa początku sierpnia przypływa do Poznania Transatlantyk. Festiwal muzyki filmowej stworzony przez Jana A. P. Kaczmarka. W tym roku pojawi się nowa, unikatowa formułę spotkań z muzycznymi gośćmi. Nadszedł czas, aby odsłonić tajemnicę Talking Piano

Talking Piano to spotkania z kompozytorami (w tym roku, będą to m. in.: Michael Price, Bruce Broughton oraz Peter Golub), których tematem będą ich twórcze działania i wszelkie podejmowane przez nich aktywności, związane z muzyką filmową i telewizyjną.

Prowadzący spotkania – znany dziennikarz muzyczny Tim Burden – będzie przewodnikiem i pomoże dowiedzieć się od mistrzów jak najwięcej szczegółów dotyczących ich pracy, ścieżek kariery, pomysłów artystycznych i fascynujących opowieści z życia.

Formuła Talking Piano łączy żywioł rozmowy z żywiołem muzyki, dlatego tak ważnym elementem spotkania będzie jego koncertowy wymiar. Zaproszeni goście wykonają na żywo szereg utworów, które w ich muzycznej karierze odegrały kluczową rolę. W niektórych kompozycjach oprócz fortepianu usłyszymy również wiolonczelę. Tym, co dopełni medium słowa i dźwięku, będzie unikatowy materiał wizulany, dotyczący życia i twórczości kompozytorów. Każde spotkanie Talking piano zakończy i dopełni seria pytań od publiczości.

Spotkania Talking Piano odbywać się będą w poznańskim Centrum Kultury Zamek, a czas trwania każdego z nich przewidujemy na ok. 90 minut.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz