K U L T U R A

W Wadze Miejskiej odbywają się nie tylko śluby

Występy młodzieży w Wadze Miejskiej (3)  Foto: Stowarzyszenie Waga

Okazje się, że poznańska Waga to nie tylko miejsce udzielania ślubów czy dobra restauracja, to także kreatywne miejsce integrujące staromiejską młodzież i dzieci. W okresie renesansu adepci rzemiosła pobierali tu lekcje szermierki, a od kilku miesięcy sale Wagi są miejscem wieczorów ,podczas których możemy podziwiać talenty poznańskiej młodzieży.

Na co dzień zdolne dzieciaki ćwiczą w swoich zespołach, ogniskach – ale tak jak wszyscy potrzebują zweryfikowania swoich umiejętności i prezentacji przez publicznością – dlatego Stowarzyszenie Twórców i Animatorów kultury Waga w zabytkowym budynku na Starym Rynku stworzyło kulturotwórczą przestrzeń.

Naszą ideą jest wychowanie młodzieży przez sztukę, stworzenie możliwości prezentowania swojej kreatywności i talentu. Młodych artystów wspierają polscy i zagraniczni – uznani muzycy i animatorzy kultury – mówi pedagog Anna Ciorga, organizatorska muzycznych spotkań.

Na scenie Wagi wystąpiły już m.in. dzieci i młodzież z Ogniska Muzycznego na Solnej, chóru Provobis, Domu Kultury Stokrotka czy Stowarzyszenia Galiarda. Podziwiać mogliśmy także Olę Gąsiorowską, pierwszą Polkę, która wystąpiła na młodzieżowym festiwalu w San Remo.

Musimy pamiętać, że nasze działania to nie tylko występy, to także praca pedagogiczna z młodzieżą. Poprzez sztukę staramy się docierać do młodych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i promować kreatywne formy rozwiązywania problemów społecznych – mówi Anna Ciorga,

Projekty muzyczne w Wadze, co warto podkreślić realizowane są wyłącznie ze środków darczyńców.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz