BizNews

Będzie nowy model autobusu z Solarisa

Nowy Solaris nadjeżdża. Premiera już 24 września podczas targów IAA w Hanowerze.  Foto: Solaris / Marcin Gorgolewski

Nowy Solaris nadjeżdża. Premiera już 24 września podczas targów IAA w Hanowerze. Foto: Solaris / Marcin GorgolewskiFirma Solaris nie zwalnia tempa. Wkrótce zaprezentuje nowy model autobusu. Premiera nowego solarisa urbino 12 oraz urbino w wersji przegubowej, o długości 18 metrów odbędzie się we wrześniu podczas targów IAA w Hanowerze.

Rozpoczęcie produkcji pierwszych pojazdów jest planowane na początek 2015 roku, a firma posiada już zamówienia na urbino w premierowej odsłonie – informuje Mateusz Figaszewski z firmy Solaris Bus & Coach.

Odmieniona konstrukcja autobusu jest lżejsza, ma być trwalsza i mieć atrakcyjny design. Jak podkreśla producent wprowadzono w niej wiele udoskonaleń, pozostawiając równocześnie te elementy swoich poprzedników, które sprawdziły się przez ostatnich kilkanaście lat eksploatacji.

Przy jego projektowaniu zastosowano technologię budowy “skin on skin”, która ma zapewnić między innymi zwiększenie efektywności podczas produkcji, ale też ułatwić jego serwisowanie.

Udało się również powiększyć przestrzeń dla pasażerów. Nowy solaris posiada zdecydowanie większą liczbę miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi. Starano się także poprawić komfort pracy kierowców, którzy otrzymują kabinę umiejscowioną wyżej. Została dodatkowo została poprawiona widoczność.

Jeszcze przed oficjalną premierą pierwsi klienci podpisali zamówienia na nowego solarisa – podkreśla Mateusz Figaszewski – jednym z nich jest współpracujący od wielu lat z firmą Solaris bawarski przewoźnik Busbetrieb Josef Ettenhuber GmbH z Glonn-Schlacht koło Monachium, dostawa autobusu zaplanowana jest na początek roku 2015.

Nowy Solaris nadjeżdża. Premiera już 24 września podczas targów IAA w Hanowerze. Foto: Solaris / Marcin Gorgolewski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz