Lech Poznań – Lechia Gdańsk 2:1 (1:0 2p)

21. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Lechia Gdańsk  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

21. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Lechia Gdańsk Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPrzed nami 27. kolejka T-Mobile Ekstraklasy. O godzinie 18:30 Lech Poznań podejmie u siebie Lechię Gdańsk. Jeśli trzy punkty zostaną w Poznaniu, Kolejorz awansuje na pozycję wicelidera tabeli.

Jesienią, w spotkaniu wyjazdowym, mimo, że gospodarze pierwsi strzelili bramkę, to Lech przywiózł do Poznania trzy punkty i rewelacyjny wynik 1:4.

Po raz ostatni gdańszczanie wygrali w stolicy Wielkopolski w rundzie wiosennej sezonu 1965/66. Ogółem bilans dotychczasowych 54 spotkań jest korzystniejszy dla Kolejorza, który zdecydowanie lepiej radził sobie zwłaszcza w meczach na własnym stadionie.

Dzisiejszy mecz jest mecz rocznicowym. Niedawno klub obchodził swoje 92. urodziny. W dzisiejszym spotkaniu nie obędzie się bez kolejowych akcentów. Piłkarzy na boisko wyprowadzą dzieci w czapkach konduktorskich, przed meczem na murawie pojawią się flagi w niebiesko-białych barwach opatrzone historycznymi herbami kolejowego klubu. Wraz z pierwszym gwizdkiem klub, chce wrócić do pięknej dębieckiej tradycji! O co chodzi? Tego włodarz klubu jeszcze nie zdradzają.

2 - 1

Lechia Gdańsk

• 20:25 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 20:24 Lech Poznań pokonał Lechię Gdańsk, 2:1 i tym samym wędruje na fotel wicelidera tabeli!
  • 95' Koniec spotkania!
  • 94' Tuszyński po obronie Gostomskiego uderzył w piłkę i umieścił ją w bramce! Wynik 2:1
  • 93' Cenne minuty uciekają a tu Lekvić zderzył się Kędziorą i leży na murawie.
  • 93' Lech: Formella za Lovrencsicsa
  • 91' Świetny rajd Claasena na bramkę gości! Ostatecznie został wybity z rytmu przez ostatnich dwóch obrońców i nie dobiegł do wysuniętej przez siebie piłki, którą wygarną mu Mateusz Bąk.
  • 90' 5 minut doliczonego czasu gry.
  • 89' Lech: Kędziora za Pawłowskiego
  • 88' Bąk ledwo ledwo będąc już na murawie zdołał zmienić tor piłki pędzącej po murawie, by wybić ją na rzut rożny.
  • 86' Teodorczyk poślizgnął się w polu karnym i nie zdołał oddać strzału podwyższającego wynik!
  • 85' Hamalainen nieskutecznie główką próbował umieścić piłkę w bramce po rzucie rożnym.
  • 83' Tym razem Grzelczyk strzelał, a Gostomski wybił na rzut rożny.
  • 81' Sadaev próbował główką przechytrzyć Gostomskiego ale mu się to kompletnie nie udało. Poznański bramkarz bez wysiłku, nie ruszając się z miejsca oburącz złapał piłkę.
  • 79' Po trzech minutach przerwy gra została wznowiona. Niestety i tak z naszej perspektywy boisko nadal jest mocno zadymione.
  • 78' Mecz zostaje przerwany na chwilę, po tym jak kibice Lechii Gdańsk zaczęli odpalać race w swoim sektorze i spowodowali bardzo duże zadymienie nawet na płycie boiska.
  • 76' Lovrencsics w walce stracił piłkę przy prawym rogu boiska, ale zdołał ją zgarnąć Szymon Pawłowski, który po krótkiej kiwce z jednym z obrońców popędził wzdłuż linii rozpoczynającej pole karnego i oddał strzał! Bąk z problemami ale obronił!
  • 73' Sadaev wypuszczony głęboko przez obronę Lecha pod pole karne! Kamińśki zdążył go dogonić i zmusić do oddania niecelnego strzału.
  • 72' Lech: Claasen za Linettego
  • 70' Karol Linetty świetnie znalazł pozycję strzelecką, ale niedokładnie uderzył bo piłka minęła słupek.
  • 70' Lechia: Grzelczyk za Wiśniewskiego
  • 66' Piłka minęła krótki słupek o metr, po główce Hamalainena.
  • 63' Lechia: Stolarski za Oualembo
  • 62' Zamieszanie w przed polu karnym, kilka główek i obron Bąka i ostatecznei Łukasz Teodorczyk pakuje piłkę do bramki! 2:0
  • 61' Świetne zagranie Pawłowskiego do Douglasa przy linii końca boiska! Jednak wejście szkota w pole karne przerwane przez obrońcę i jest rzut rożny dla Lecha.
  • 59' Brutalne, ale w granicach przepisów, wzięcie w kleszcze Lovrencsicsa i przerwanie jego dryblingu w polu karnym Lechii.
  • 57' Bardzo głupio zdobyta kartka przez Barrego Douglasa. Nie dość, że z jego winy podyktowano aut dla gości to jeszcze ręką wybił piłkę zawodnikowi Lechii w trakcie wybijania jej z autu.
  • 54' Wymuszony faul Wołąkiewicza, przerywający akcję gości.
  • 51' Sadaev i Trałka upomnieni przez sędziego.
  • 50' Gra z wyjątkiem ostatniej akcji, toczy się praktycznie w polu karnym Lecha.
  • 49' Teodorczyk nie trafił do bramki z 10 metrów, po świetnym podaniu Hamalainena.
  • 45' Lechia: goście rozpoczęli drugą odsłonę spotkania ze zmianą, za Pietrowskiego wszedł Sadaev
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania. Lech Poznań prowadzi z Lechią Gdańsk 1:0.
  • 43' Claasen mimo bycia ciągniętym za koszulkę zdołał wybiec ze środka pola i podać do Teodorczyka przed pole karne. Tam poznański napastnik zauważył Szymona Pawłowskiego, któremu podał piłkę... i mamy kolejny fatalny kiks, połka nie mogła zagrozić bramce Bąka, co ciekawsze wypadła na aut.
  • 40' Lovrencsics a 12 metrów strzelał wprost w Mateusza Bąka!
  • 39' Dla gości, rzut wolny na piątym metrze przy lewej linii autowej. Gostomski, nie bez problemów ale obronił.
  • 34' A mogło już być 2:0! Pawłowski rozpoczął kontrę, po rzucie wolnym dla gości. Piłka trafiła do Linettego, który podbiegł do linii kończącej boisko i zauważył Teodorczyka, do którego podał! Niestety poznański napastnik fatalnie skiksował!
  • 32' Szymon Pawłowski strzelcem bramki dla Lecha Poznań! Wynik 1:0
  • 31' Linetty świetnie uruchomił, wbiegającego w pole karne, Hamalainena. Fin strzelał na długi słupek i niestety pomylił się.
  • 27' Teodorczyk chybił dosłownie o o średnicę piłki! Strzelał po podaniu Pawłowskiego, z prawego skrzydła!
  • 24' Zmarnowana dwójkowa akcja Pawlowski-Hamalainen... ten ostatni niedokładnie odgrywał, i piłka nie dotarła do celu.
  • 21' Kamiński nie zrozumiał się z Douglasem, a mogło być ciekawie pod polem karnym gości...
  • 18' Dawidowicz ukarany żółtą kartką za faul na Wołąkiewiczu.
  • 14' Dobra decyzja Pawłowskiego i Bąk musiał interweniować. Szkoda, że nie było z tego bramki, jednak taka gra pokazuje, że da się zagrozić bramce gości.
  • 11' Rzut wolny dla Lecha po faulu na Teodorczyku. Dobra wrzutka Douglasa w pole karne - po drodze piłkę główkował jednen z Lechitów ale piłka jeszcze uderzyła któregoś za obrońców gości i nie stworzyła zagrożenia dla bramki.
  • 9' Bardzo ładna wrzutka Lovrencsicsa w pole karne... ale brak osób do wykończenia akcji.
  • 7' Kartką ukarany Karol Linetty za utrudnianie rozpoczęcia gry, po odgwizdanym faulu w jego wykonaniu.
  • 5' Ciekawe rozegranie w środku pola. Pawłowski w biegu przejął piłkę od Linettego by podać ją płasko po murawie do Lovrencsicsa. Węgier zrobił dwa kroki i postanowił strzelać ale zrobił to tak niefortunnie, że piłka powolnie turlała się po murawie by opuścić boisko nie zagrażając bramce Bąka.
  • 3' Rzut wolny dla gości na 16 metrze, przy lewej linii autowej. Wrzutka w pole karne, podczas której Janicki wepchnął Gostomskiego ze złapaną piłką do bramki. Sędzia upomniał obrońcę gości, że nie będzie tolerował podobnych zagrań.
  • 1' Spotkanie rozpoczęte.
  • 18:29 Z okazji 92 rocznicy powstania klubu, tuż po odśpiewaniu hymnu Kolejorza, piłkarze wykopnęli w kierunku trybuj 11, podpisanych przez wszystkich zawodników, piłek.
  • 18:17 Witamy gorąco. Za niespełna 13 minut rozpocznie się spotkanie 27 kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań, a Lechią Gdańsk.

Gostomski, Możdżeń, Wołąkiewicz (kpt.), Kamiński, Douglas, Pawłowski, Linetty, Trałka, Lovrencsics, Hamalainen, Teodorczyk
rezerwa: Kotorowski, Kędziora, Arboleda, Clasen, Arajuuri, Formella, Injac
trener: Mariusz Runak

Bąk, Leković, Bieniuk (kpt.), Janicki, Oualembo, Wiśniewski, Pietrowski, Dawidowicz, Makuszewski, Vranjes, Tuszyński
rezerwa: Rosa, Frankowski, Grabacik, Sadaev, Stolarski, Zyska, Grzelczak
trener: Michał Probierz

Sędziuje: Tomasz Musiał