Centrum

Zaczyna się remont na Teatralce

Posen Theaterbrucke - ok. 1900 roku  Foto: Posen Theaterbrucke - ok. 1900 roku

Posen Theaterbrucke - ok. 1900 roku Foto: Posen Theaterbrucke - ok. 1900 rokuPonad dwa miesiące trwać będą prace remontowe torowiska na Teatralce. Oznacza to oczywiście objazdy dla bimb, ale także dla samochodów chcących jechać ulicą Roosevelta. Utrudnienia potrwają prawdopodobnie do końca listopada.

Podczas prac zostaną wymienione wszystkie elementy torowiska wraz z torowiskiem i rozjazdem łączącym linię tramwajową na ulicy Roosevelta z trasą PeSTki. Dodatkowo zostaną naprawione tory na tej ulicy.

Remont torowiska tramwajowego w węźle „most Teatralny” jest konieczny, jego dłuższa eksploatacja jest niemożliwa z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa przejazdu tramwajów, ostatnia kompleksowa modernizacja torowiska w tym miejscu została przeprowadzona w 1995 roku – informuje Zarząd Transportu Miejskiego – jest to jeden z kluczowych węzłów komunikacyjnych, zwłaszcza dla transportu tramwajowego, który na czas przebudowy ronda Kaponiera był najważniejszym łącznikiem północnej części Poznania z Jeżycami i śródmieściem oraz umożliwia bezpośrednie połączenie pomiędzy Ratajami a Winogradami i Jeżycami.

W ostatnich miesiącach krzyżowały się tutaj trasy aż 11 z 15 linii tramwajowych, a tak duże natężenie ruchu wpłynęło na szybsze zużycie torowiska.

Tymczasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Roosevelta, Dąbrowskiego i mostu Teatralnego zacznie obowiązywać w niedzielę 22 września wieczorem.  Wykonawca prac zapewni dojazd do posesji mieszkańcom ulicy Roosevelta oraz pojazdom upoważnionym – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Objazdy poprowadzą nas ulicami Poznańską i Mickiewicza do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego. Dodatkowo na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej, Mickiewicza i Jeżyckiej będziemy mieli do dyspozycji  dwa pasy do skrętu w lewo w ulicę Mickiewicza.

Na ulicy Mickiewicza będziemy mogli jechać podczas remontu dwoma pasami tylko od ulicy Poznańskiej w kierunku ulicy Dąbrowskiego. Zostaną zlikwidowane tutaj miejsca postojowe, kontrapas rowerowy oraz postój taxi. Zmiany w organizacji ruchu dotyczą również kierowców jadących ulicą Poznańską od ulicy Kościelnej.

Objazdy remontowanej Teatralki Foto: ZDM

Remont spowoduje także zamknięcie pętli tramwajowych Piątkowska, Połabska i Wilczak. Bimby zostaną częściowo zastąpione autobusami, które kursować będą na trasie T4 i T9. Będą one jeździć z pętli Piątkowska dowożąc pasażerów do trasy PeSTki.

Pasażerowie z rejonu Winograd, Winiar i Sołacza, będą mogli skorzystać z alternatywnych połączeń autobusowych liniami nr 60, 64, 68, 71, 74, 82, 90, 91, 93 i 905 – podpowiada Zarząd Transportu Miejskiego – z podwojoną częstotliwością będą kursować tramwaje na linii nr 14, na PST zostanie skierowana również linia nr 10, na PST do dyspozycji pasażerów będą więc linie nr: 10, 12, 14, 15.

Autobusy na linii T2 natomiast dowozić nas będą do centrum Poznania. Wprowadzenie tej linii ma za zadanie umożliwić pasażerom przemieszczanie się z rejonu Jeżyc do śródmieścia przez Kaponierę oraz ulicę Poznańską – podkreśla ZTM – chcąc natomiast poprawić dojazd w rejon ronda Kaponiera z Ogrodów i Jeżyc zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa nr 20.

Jadąc ze Śródki w kierunku centrum oprócz tramwaju wahadłowego linii nr 28 kursującego przez plac Wielkopolski do przystanku tymczasowego przy Zamku, możemy jechać także bimbą na linii nr 8 lub nr 6.

Most Teatralny Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz