Suchy Las

1000 bomb kwietnych!

1000 bomb kwietnych!  Foto: Stowarzyszenie Lokalni w gminie Suchy Las

O zieleń można dbać pielęgnując przydomowe ogródki czy dbając o czystość trawników. Można także prowadzić kwiatową partyzantkę. Kwietne bombardowanie zaczęło się w Suchym Lesie.

Kwietne bombardowanie gminy Suchy Las to projekt Stowarzyszenia Lokalni w gminie Suchy Las. Przygotowali dla mieszkańców 1.000 zestawów, dzięki którym można samodzielnie wykonać kwietne bomby.

Bomby kwietne są rodzajem partyzantki ekologicznej, ich zadaniem jest zasiać rośliny tam gdzie nie możemy podejść na przykład na nieużytkach, w rowach, na poboczach, wszędzie tam gdzie możemy taką bombę kwietną dorzucić – wyjaśniają pomysłodawcy.

Do zrobienia bomb wykorzystuje się m. in. glinę. Dzięki temu po wyschnięciu można spokojnie ją schować do kieszeni idąc na spacer i rzucić, a po drugie zabezpiecza przed zjedzeniem nasion przez ptaki, a rozpuszcza się po deszczu lub od wilgoci gleby. Drugim składnikiem są oczywiście nasiona rodzimych roślin, by nie wprowadzać obcych gatunków do środowiska.

Dlatego my postanowiliśmy sami skomponować mieszankę z chabrów, maków, rumianku, pszczelnika, nostrzyka, nagietka i arcydzięgla – dodają organizatorzy ze Stowarzyszenia Lokalni w gminie Suchy Las – dzięki takim akcjom stwarzamy przestrzeń przyjazną zapylaczom, zwracamy uwagę na problemy środowiska i aktywizujemy mieszkańców naszej gminy.

Przyznają, że nie było łatwo zapakować 1.000 pojemniczków z ziemią, 1.000 pojemniczków z gliną i 1.000 pojemniczków z nasionami. Udało się i jest szansa, że przyniesie do dobre efekty dla środowiska.

Kwietne bomby zostały dostarczone do 10 punktów w Gminie Suchy Las.

1000 bomb kwietnych! Foto: Stowarzyszenie Lokalni w gminie Suchy Las
Użyte w artykule zdjęcia: Stowarzyszenie Lokalni w gminie Suchy Las

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz