Nowy defibrylator pojawił się na terenie Gminy Suchy Las. Urządzenie ratujące życie zostało zamontowane na budynku Urzędu.
Defibrylator zewnętrzny jest do użytku publicznego – informują przedstawiciele Urzędu – sprzęt ten jest prosty i intuicyjny w obsłudze.
Urządzenie analizuje rytm serca, wyłapując nieprawidłowości w pracy serca podejmuje decyzje o konieczności defibrylacji, czyli impulsie elektrycznym przywracającym prawidłowy rytm. Defibrylator ma unormować migotanie komór serca.
W przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia, w połączeniu z prowadzoną resuscytacją krążeniowo – oddechową, jest jedynym sposobem na uratowanie życia – dodają samorządowcy.

To już kolejne urządzenie, dzięki któremu na terenie Gminy można uratować komuś życie. Również ono zostało zarejestrowane w aplikacji Staying Alive.
Dzięki niej możemy sprawdzić gdzie znajdują się defibrylatory.


![Antoninek otwarcie sciezki w koronach drzew [PIM] (5) Foto: Tomasz Dworek Antoninek otwarcie sciezki w koronach drzew [PIM] (5) Foto: Tomasz Dworek](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/06/9kZHEY-313x168.jpg)





![Koziolki Aquanet 2026+06 [Aquanet] (2) Foto: Aquanet / materiały prasowe Koziolki Aquanet 2026+06 [Aquanet] (2) Foto: Aquanet / materiały prasowe](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/06/6o73tk-313x168.jpg)











Dodaj komentarz