Kino MUZA

Kino MUZA

Adres: Św. Marcin 30
Poznań

Kino Muza działa od 1908 roku – zostało otwarte pod nazwą”Theater Apollo”. W 1910 roku przybrało nazwę “Colosseum”, w 1934 “Europa”, 1935 “Świt”, w 1940 “Zentral Lichtspiele”, w 1945 “Wolność” i od lat 50-tych “Muza”. Motto kina brzmi: WIEMY, CO GRAMY.

Map data © OpenStreetMap




PRZYZWOICIE TANIE CZWARTKI - MARZEC 2015

BILETY 8 ZŁ

nie przyjmujemy rezerwacji

05.03

15:00 IDA KUP BILET

Bohaterką filmu "Ida"  jest nowicjuszka Anna, sierota od dawna wychowywana w klasztorze. Zanim dziewczyna przyjmie śluby i zostanie zakonnicą spotyka Wandę, która mówi Annie, że jest Żydówką. Obie kobiety rozpoczynają podróż nie tylko by odkryć tragiczną historię rodziny...


16:30 VIVIANE CHCE  SIĘ ROZWIEŚĆ  -  PSYCHOTERAPEUTYCZNY KLUB FILMOWY KUP BILET
Po seansie zapraszamy na dyskusję

W filmie "Viviane chce się rozwieść", Viviane Amsalem od trzech lat próbuje uzyskać od męża rozwód, jednak ten się nie zgadza, a zgodnie z Izraelskim prawem to mężczyzna decyduje o rozwodzie. Kobieta postanawia walczyć do końca o swoją wolność.


19:00 ANIMUZA – PIĘKNY ŚWIAT JUTRA - FILMY DONA HERTZFELDTA KUP BILET

W marcowej odsłonie cyklu Animuza zaprezentujemy filmy jednego z najciekawszych, współczesnych niezależnych animatorów amerykańskich Dona Hertzfeldta. Przypomnimy pełnometrażowy film It’s Such a Beautiful Day (który brał udział w Miedzynarodowym Konkursie Festiwalu ANIMATOR 2013), a także zaprezentujemy premierowo jego najnowszy film World of Tomorrow, który pod koniec stycznia zdobył Główną Nagrodę Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Sundance Film Festival.


21:00 CUDA KUP BILET

Zwycięzca Grand Prix na festiwalu w Cannes. Film, który oczarował członków jury: Jane Campion oraz Sophię Coppolę, a Nicolasa Windinga Refna poruszył do łez. „Cuda” młodej reżyserki Alice Rohrwacher opowiadają prawdziwą historię jej dorastania w ekscentrycznej rodzinie, mieszkającej w wielkim, starym domu w Toskanii.


12.03.

15.30 RZYMSKA AUREOLA KUP BILET

Dokument "Rzymska aureola", skupia się na okalającej Rzym drodze szybkiego ruchu - Grande Raccordo Anulare (w skrócie GRA), a właściwie na ludziach mieszkających w jej okolicy. Przy autostradzie nie zamieszkuje się z wyboru.


17.15 SPOTKANIA NA KRAŃCACH ŚWIATA – KONFERENCJA MŁODYCH NAUKOWCÓW Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA WODY KUP BILET

Antarktyda w filmie Herzoga znajduje nowy wymiar i znaczenie. Południowe krańce naszego świata są magnesem dla plejady gwiazd nauki, którym znudziła się postindustrialna cywilizacja


19.00 CZTERY LATA W PODRÓŻY – POKAZ SLAJDÓW PODRÓŻNICZYCH | BILETY 10 ZŁ

W lipcu 2009 roku wyjechali z Polski na wschód, aby po roku podróży przez Azję dotrzeć lądem i morzem do Australii. W krainie kangurów spędzili dziewięć miesięcy obierając sobie za adres zameldowania stary samochód terenowy.


21.00 CZARNY WĘGIEL KRUCHY LÓD KUP BILET

W kilkunastu fabrykach, rozproszonych po całej prowincji, w transporcie węgla odnalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Policja podejrzewa pracowników firmy przewozowej. Po pewnym czasie okazuje się, że w sprawie pojawiło się kilka nowych tropów, prowadzących do jednej kobiety.


19.03.

16.15 CZĄSTKA PODLASIA KUP BILET

„Cząstka Podlasia” to film dokumentalny, a w zasadzie etiuda filmowa operująca wyłącznie muzyką i obrazem. Jest to swego rodzaju podróż, chwilami oniryczna, czasami bardzo realna, ukazująca unikalne walory przyrodnicze, różnorodność kulturową oraz magię Podlasia i wschodnich kresów Polski.


17.00 DOKĄD TERAZ - W RAMACH DNI FRANKOFONII POŚWIĘCONYCH LIBANOWI ORGANIZOWANYCH PRZEZ DOM BRETANII KUP BILET

Takla, Yvonne i Amale żyją razem ze swoimi rodzinami w niewielkiej libańskiej wiosce. Kiedy w ich kraju wybucha wojna domowa, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce.


19.00 TURECKI PASZPORT – SEANS ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY TURECKIEJ, WSTĘP WOLNY (WEJŚCIÓWKI GODZINĘ PRZED SEANSEM DOSTĘPNE W KASIE KINA)

Film "Turecki paszport" opowiada mało znaną historię tureckich dyplomatów, którzy podczas II wojny światowej uratowali tysiące Żydów przez wydawanie im tureckich paszportów i pomoc w dotarciu do Turcji. Film oparty jest na obszernych badaniach historycznych oraz relacjach naocznych świadków i osób ocalonych.

21.00 GHADI - W RAMACH DNI FRANKOFONII POŚWIĘCONYCH LIBANOWI ORGANIZOWANYCH PRZEZ DOM BRETANII - POLSKA PREMIERA KUP BILET

W miasteczku na libańskim wybrzeżu na świat przychodzi Ghadi, chłopczyk z zespołem Downa. Następujące po sobie niezwykłe wydarzenia sprawiają, że ludzie zaczynają  uważać Ghadiego za anioła.  Film, rysujący czuły i zabawny portret  libańskiej społeczności, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem w kraju. Udostępniony dzięki uprzejmości libańskiego producenta The Talkies.


26.03.

16.00 KEBAB I HOROSKOP KUP BILET

Akcja filmu "Kebab i Horoskop"  toczy się w bankrutującym sklepie z dywanami, w którym pewnego dnia pojawia się dwóch fałszywych specjalistów od marketingu, obiecujących właścicielowi sklepu sukces w interesach...


17.15 WYSPA KUKURYDZY KUP BILET

"Wyspa kukurydzy" to malowniczy, rozegrany niemal bez słów film gruzińskiego reżysera (George Ovashvili), umiejętnie łączy tematykę wojenną z problemami dojrzewania. Kandydat do Oscara 2015 w kategorii: film nieanglojęzyczny.


19.00 SPOTKANIE Z ARKADYM FIDLEREM – POKAZ SLAJDÓW I SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM, BILETY 12 ZŁ

Polskim Fiatem 126p przez Afrykę. O 3,5 miesięcznej podróży „Maluchem” z Egiptu do RPA opowie Arkady Paweł Fiedler, wnuk pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Podróżnik i jego samochód pokonali 16200 km, odwiedzili 11 krajów.


21.00 PAMIĘTNIK SZEHEREZADY - W RAMACH DNI FRANKOFONII POŚWIĘCONYCH LIBANOWI ORGANIZOWANYCH PRZEZ DOM BRETANII - POLSKA PREMIERA KUP BILET

Film dokumentalny o kobietach osadzonych w więzieniu w Baabda w Libanie. W ramach terapii przez teatr (psychodramy) prowadzonej przez Zeinę Daccache, reżyser filmu, więźniarki - matki i żony - przygotowują przedstawienie inspirowane opowieściami Szeherezady. W czasie pracy opowiadają Zeinie przejmujące historie przemocy w ich rodzinach, mówią o traumach z dzieciństwa, małżeństwach z przymusu, oddzielaniu matek od własnych dzieci. Rysują obraz współczesnego społeczeństwa libańskiego w którym kobiety są dyskryminowane. Film nagrodzony na wielu festiwalach, m.in. w Kairze, Dubaju i Agadirze. Udostępniony dzięki uprzejmości Zeiny Daccache, reżyser filmu.