Sport

Zbliża się kolejna edycja Wings for Life World Run

Wings For Life  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W niedzielę 5 maja o godzinie 13:00 rozpocznie się jedenasta edycja Wings for Life World Run. Ten dobroczynny bieg odbywa się jednocześnie na całym świecie i charakteryzuje się brakiem klasycznej linii mety. Uczestników ściga ruchoma wersja mety, czyli prawdziwy lub wirtualny Samochód Pościgowy, którego akcje prowadzi Adam Małysz. W Polsce już trenuje aż 16 500 zarejestrowanych biegaczy, a zapisy na Bieg z Aplikacją są otwarte do 5 maja do godziny 12:00.

Rozwój Wings for Life World Run w Polsce

Do tej pory, Wings for Life World Run w Polsce kojarzony był głównie z Biegiem Flagowym w Poznaniu. W tym roku, po wyprzedaniu się miejsc na Poznań w zaledwie 9 minut od startu rejestracji, lokalizacje Wings for Life World Run w kraju zaczęły sukcesywnie przybywać. Wszystko dzięki inicjatywom fanów biegu, którzy zorganizowali grupowe starty z Aplikacją Wings for Life World Run w swoich miastach. Kraków, Warszawa i Gdańsk to tylko niektóre z dostępnych lokalizacji, których jest aż 24. Wszyscy uczestnicy Biegu z Aplikacją otrzymają oficjalne koszulki startowe , a opłaty z ich rejestracji w całości wesprą badania nad urazami rdzenia kręgowego.

Jestem niesamowicie dumny z tego, jak rozwija się Wings for Life World Run w Polsce. Rekordowa liczba lokalizacji grupowych Biegów z Aplikacją i 16,5 tys. Polaków na liście startowej udowadnia, że pomaganie naprawdę nie ma granic. Aplikacja Wings for Life World Run to narzędzie, dzięki któremu cały czas możemy rosnąć w siłę i osiągać kolejne przełomy w obszarze badań nad rdzeniem kręgowym. Jako organizatorzy, robimy wszystko, by start z Aplikacją był równie wyjątkowym doświadczeniem, co udział w Biegu Flagowym, a kolejne rekordy frekwencyjne cieszą, bo pokazują, że zdajemy egzamin – mówi dyrektor sportowy biegu w Polsce, Paweł Januszewski.

Znani ambasadorzy i zawodnicy

Bieg z Aplikacją cieszy się rosnącym powodzeniem wśród Ambasadorów Wings for Life World Run. Kuba Przygoński, kierowca rajdowy, planuje wystartować w biegu grupowym w warszawskim Parku Skaryszewskim. Zawodnik Formuły 3, Kacper Sztuka, pobiegnie solo w Bieszczadach. W Hiszpanii rozgrzewają się już skydiverka Maja Kuczyńska i legenda enduro, Taddy Błażusiak. Motywatorem biegaczy, w specjalnym audio-show nagranym ekskluzywnie na 5 maja, będzie twórca podcastów Karol Paciorek, występujący w duecie z Adamem Małyszem.

Zawodnicy w Biegu Flagowym

W Biegu Flagowym w Poznaniu zobaczymy trzecią walkę o globalne zwycięstwo z Japończykiem Jo Fukuda, a przygotowania do tego pojedynku prowadzi vice-mistrz Wings for Life World Run, Dariusz Nożyński. Na starcie stolicy Wielkopolski pojawi się także zeszłoroczna globalna zwyciężczyni Katarzyna Szkoda, która będzie bronić tytułu przeciwko zawodnikom takim jak Dominika Stelmach, powracająca do Poznania po 9 latach startów w Wings for Life World Run na innych kontynentach.

Zapisy do Biegu z Aplikacją są otwarte do 5 maja do 12:00. Koszt startu wynosi 80 zł, a w „pakiecie” znajduje się pamiątkowy t-shirt.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz