Kino MUZA

Kino MUZA

Adres: Św. Marcin 30
Poznań

Kino Muza działa od 1908 roku – zostało otwarte pod nazwą”Theater Apollo”. W 1910 roku przybrało nazwę “Colosseum”, w 1934 “Europa”, 1935 “Świt”, w 1940 “Zentral Lichtspiele”, w 1945 “Wolność” i od lat 50-tych “Muza”. Motto kina brzmi: WIEMY, CO GRAMY.

Map data © OpenStreetMap




XXV DNI KULTURY FRANCUSKIEJ I FRANKOFONII – LIBAN

XXV DNI KULTURY FRANCUSKIEJ I FRANKOFONII – LIBAN

19 i 26 marca 2015
bilety 8 zł | nie przyjmujemy rezerwacji

Organizatorzy: Dom Bretanii, Kino Muza

www.dombretanii.org.pl

PROGRAM:

19.03. godz.17.00
„Dokąd teraz?”
reż. Nadine Labaki | Francja/Włochy/Liban/Egipt 2011 | 110 min.

Ciepła i zabawna opowieść o tym, że na każdy męski konflikt, można znaleźć kobiecy sposób. Takla, Yvonne i Amale żyją razem ze swoimi rodzinami w niewielkiej libańskiej wiosce. Kiedy w ich kraju wybucha wojna domowa, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Choć dzieli je religia i zwyczaje, mają wspólny cel – okiełznać męski testosteron, przynajmniej na lokalną skalę.

19.03. o g. 21.00
Ghadi” Polska premiera! 
reż. Amin Dora | Liban 2013 | 95 min.

W miasteczku na libańskim wybrzeżu na świat przychodzi Ghadi, chłopczyk z zespołem Downa. Następujące po sobie niezwykłe wydarzenia sprawiają, że ludzie zaczynają  uważać Ghadiego za anioła.  Film, rysujący czuły i zabawny portret  libańskiej społeczności, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem w kraju. Udostępniony dzięki uprzejmości libańskiego producenta The Talkies.

26.03. godz. 21.00
„Pamiętnik Szeherezady” Polska premiera!
reż. Zeina Daccache | Liban 2013 | 80 min.

Film dokumentalny o kobietach osadzonych w więzieniu w Baabda w Libanie. W ramach terapii przez teatr (psychodramy) prowadzonej przez Zeinę Daccache, reżyser filmu, więźniarki - matki i żony - przygotowują przedstawienie inspirowane opowieściami Szeherezady. W czasie pracy opowiadają Zeinie przejmujące historie przemocy w ich rodzinach, mówią o traumach z dzieciństwa, małżeństwach z przymusu, oddzielaniu matek od własnych dzieci. Rysują obraz współczesnego społeczeństwa libańskiego w którym kobiety są dyskryminowane. Film nagrodzony na wielu festiwalach, m.in. w Kairze, Dubaju i Agadirze. Udostępniony dzięki uprzejmości Zeiny Daccache, reżyser filmu.

 

Szczegółowy program Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii dostępny pod adresem: www.dombretanii.org.pl