Kino MUZA

Kino MUZA

Adres: Św. Marcin 30
Poznań

Kino Muza działa od 1908 roku – zostało otwarte pod nazwą”Theater Apollo”. W 1910 roku przybrało nazwę “Colosseum”, w 1934 “Europa”, 1935 “Świt”, w 1940 “Zentral Lichtspiele”, w 1945 “Wolność” i od lat 50-tych “Muza”. Motto kina brzmi: WIEMY, CO GRAMY.

Map data © OpenStreetMap




KRĘCIMY KULTURĄ DLA DZIECI - panel dyskusyjny o stanie kultury dla dzieci w Polsce

KONFERENCJA I CYKL DYSKUSJI O KULTURZE DLA DZIECI

Co kręci dzieci? Co kręcić dzieciom? – o czym opowiada kultura dla dzieci

Poznań, Kino Muza, 29.09.2014

Rejestracja...

Kręcimy kulturą dla dzieci

Festiwal Kino Dzieci to wielkie święto filmów dla dzieci. Najmłodsi widzowie są na nim najważniejsi, ale festiwal to nie tylko prezentacja ważnych, mądrych i interesujących filmów dla młodych widzów. To przestrzeń do wymiany doświadczeń dla ludzi zajmujących się różnymi dziedzinami kultury dziecięcej – zarówno twórców, jak i szeroko rozumianych animatorów. Bardzo znamienne jest to, że w programie festiwalu nie znalazł się ani jeden pełnometrażowy film polski. To dało nam impuls do działania. Chcemy, aby festiwal był początkiem zmian, które spowodują, że produkcja filmowa dla dzieci w Polsce ruszy pełną parą. W ciągu ostatnich 10 lat dużo dobrego dzieje się w polskiej literaturze dla najmłodszych, w teatrze. Niestety, udane filmy dla dzieci powstałe w tym czasie można by policzyć na palcach jednej ręki.

Kręcimy kulturą dla dzieci to konferencja oraz cykl dyskusji o stanie kultury dla dzieci w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem filmu. Między 29 września a 3 października Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w ramach festiwalu Kino Dzieci zaprasza do dyskusji profesjonalistów, twórców, producentów, edukatorów, animatorów, krytyków i wszystkich, którym zależy na dobrej kulturze dla najmłodszych. Konferencja odbędzie się w Warszawie (1.10). Panele dyskusyjne odbędą się w Poznaniu (29.09), Katowicach (30.09), Krakowie (2.10) i Wrocławiu (3.10). Moderatorką spotkań będzie Marta Lipczyńska-Gil – szefowa wydawnictwa Hokus-Pokus oraz twórczyni kwartalnika o literaturze dla dzieci i młodzieży „Ryms”.

Po festiwalu Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza scenarzystów i producentów do udziału w warsztatach developmentowych FILMS FOR KIDS.PRO, których celem będzie rozwój pomysłów na filmy dla dzieci od synopsisu aż do końcowej wersji scenariusza.
Więcej informacji: www.filmsforkidspro.eu
Komentuj i dyskutuj na naszym funpagu: https://www.facebook.com/newhorizonsffkpro

Więcej na www.kinodzieci.pl

PROGRAM KONFERENCJI i CYKLU DYSKUSJI KRĘCIMY KULTURĄ DLA DZIECI

KONFERENCJA KRĘCIMY KULTURĄ DLA DZIECI

Warszawa, kino Muranów, 1.10.2014

  1. Panel: Kultura dla dzieci – badamy puls

  2. Wykład psycholożki Małgorzaty Ohme: Rozwój dzieci a treści, którymi możemy je karmić

  3. Masterclass z norweskim twórcą (jeśli potw. Do pon. Arne Lindtner Naess): Twórca dla dzieci i jego warsztat

  4. Panel: Jak promować kulturę dla dzieci?

  5. Warsztat dla edukatorów i animatorów kultury: Jak wykorzystywać film w pracy z dziećmi?

  6. Spotkanie informacyjne dla chętnych do uczestnictwa w warsztatach FILMS FOR KIDS.Pro

 

DYSKUSJE

DYSKUSJA 1

Co kręci dzieci? Co kręcić dzieciom? – o czym opowiada kultura dla dzieci

Poznań, Kino Muza, 29.09.2014

W panelu udział wezmą:

Katarzyna Gliwińska – psycholożka i filmoznawczyni, redaktorka Magazynu Dziecko, w którym pisze m.in. o nowościach płytowych, filmowych i stronach internetowych dla dzieci.

Katarina Launing

Jerzy Moszkowicz – teatrolog, reżyser spektakli teatralnych oraz programów dla młodych widzów, szef Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Joanna Olech – pisarka i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich, członek polskiej Sekcji IBBY, autorka książek dla dzieci m.in. Dynastia Miziołków, Pompon w rodzinie Fisiów.

Malina Prześluga – dramatopisarka, felietonistka i pisarka, związana z Teatrem Animacji w Poznaniu.

 

DYSKUSJA 2

Ile kręcimy dzieciom? – o produkcji filmowej dla dzieci w Polsce

Katowice, Kino Światowid, 30.09.2014

DYSKUSJA 3

Czy dzieci potrzebują recenzji? – o krytyce kultury dziecięcej

Kraków, Kino Pod Baranami, 2.10.2014

DYSKUSJA 4

Tworzę dla dzieci – sukces czy porażka?

Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, 3.10.2014

Podczas festiwalu, konferencji i dyskusji gośćmi będą reżyserzy z Norwegii: Arne Lindtner Naess (Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele, Kacper i Emma – zimowe wakacje), Katarina Launing (Mecz życia).

Marta Lipczyńska-Gil – ukończyła filologię polską na UMK w Toruniu. Od 11 lat prowadzi wydawnictwo Hokus-Pokus. Pomysłodawczyni oraz wydawczyni kwartalnika o literaturze dla dzieci i młodzieży „Ryms”. Laureatka Gwarancji Kultury 2011 TVP Kultura w kategorii „Osiągnięcia w twórczym rozwoju dzieci i młodzieży” oraz „Nagrody za upowszechnianie czytelnictwa 2013” Polskiej Sekcji IBBY za stworzenie i prowadzenie kwartalnika „Ryms” oraz wortalu www.ryms.pl. Mama dwóch synów – Franciszka (10 lat) i Julka (8 lat).


Rejestracja na konferencję "Kręcimy kulturą dla dzieci" oraz cykl dyskusji w każdym z miast będzie dostępna od 30.08.2014 do 26.09.2014 przez stronę www.kinodzieci.pl