Aglomeracja POZnań

Szorowanie stadionu Lecha za 748 tys. zł!

Stadion miejski  Foto: POSiR


Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji podpisały umowę na realizację prac związanych z modernizacją zadaszenia stadionu przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Wykonawca ma wyczyścić prawie 50 tys. m. kw. poszycia dachowego nad trybunami I-III.

Umyta zostanie zewnętrzna oraz częściowo wewnętrzna połać membrany stadionu. Podczas czyszczenia wykorzystywany będzie środek rekomendowany przez producenta materiału, z którego wykonano poszycie. Operację, która może potrwać nawet dwa miesiące, przeprowadzą osoby z uprawnieniami do pracy na wysokościach.

Wykonawca będzie musiał zabezpieczyć zbiorniki retencyjne, w których gromadzi się woda do podlewania murawy – tak, by nie przedostały się do nich detergenty wykorzystywane podczas czyszczenia membrany. Oprócz prac w obrębie zadaszenia Enea Stadion przejdzie również naprawę otuliny betonowej słupów na trybunach I-III.

Realizacja zadania będzie przebiegała dwuetapowo. Najpierw wykonawca sporządzi dokumentację projektową, a po jej akceptacji przez POSiR rozpoczną się prace na stadionie, które potrwają maksymalnie dwa miesiące.

Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem i nie przeszkodzą nam warunki atmosferyczne, całość prac powinna zakończyć się jeszcze przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy – mówi dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Łukasz Miadziołko.

Koszt całej inwestycji łącznie z naprawą otuliny betonowej słupów wynosi 748 tys. zł netto. Zadanie nie obejmuje czyszczenia membrany nad trybuną IV, która wymaga przeprowadzenia bardziej zaawansowanych prac modernizacyjnych.

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz