Sport

Spotkanie Gwiazd Siatkówki w Zalasewie

XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Pod koniec wakacji, w wielkopolskim Zalasewie, odbędzie się XIX Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia, gdzie zgromadzą się gwiazdy światowej siatkówki. Wydarzenie to upamiętnia zmarłego reprezentanta Polski. Już teraz teraz znamy trzech z czterech uczestników tegorocznej edycji. Jak co roku, poziom sportowy zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Podczas Memoriału zobaczymy znane drużyny z PlusLigi. Projekt Warszawa, brązowi medaliści tego sezonu, pojawią się w Zalasewie, by bronić zeszłorocznego tytułu. Rywalizacja zapowiada się jednak trudna, ponieważ w hali Szkoły Podstawowej nr 2 im. Aleksandra Doby zmierzą się z silnymi przeciwnikami.

To już szósta edycja Agrobex Memoriału Gołasia, którą będziemy mieli zaszczyt gościć – mówi burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. – Warto wygrywać w Zalasewie – historia pokazuje, że kto wygrywa u nas, ten prezentuje się bardzo dobrze w kolejnym sezonie. Potwierdziła to Warszawa, która zdobyła Puchar Challenge i brąz PlusLigi – dodaje.

Drugim zespołem, który pojawi się w Zalasewie, jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Ten trzykrotny triumfator Ligi Mistrzów miał trudny ostatni sezon z powodu przemęczenia i kontuzji kluczowych graczy. Mimo to, zawodnicy tacy jak Marcin Janusz, David Smith, Erik Shoji, Daniel Chitigoi i Jakub Szymański przedłużyli swoje kontrakty z klubem.

Od zawsze wierzymy w ZAKSĘ, jesteśmy pewni że w przyszłym sezonie zespół wróci na właściwe tory – mówi założycielka Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia Anna Sumelka. – Nasi kibice jako pierwsi będą mogli zobaczyć nowy skład tej drużyny. I bardzo nas to cieszy – dodaje z uśmiechem organizatorka imprezy.

Przygotowania do Sezonu

Prezes ZAKSA S.A., Jadwiga Cichoń, podkreśliła, że klub przechodzi obecnie wiele zmian, w tym przebudowę drużyny. Wkrótce zostaną ogłoszone nowe wzmocnienia kadry.

PGE GiEK Skra Bełchatów również przygotowuje się do nowego sezonu. Trener Gheorghe Cretu będzie miał do dyspozycji zawodników takich jak Grzegorz Łomacz, Bartłomiej Lemański oraz bracia Wiktor i Mateusz Nowak. Choć klub nie zdradził jeszcze, kto dołączy do składu, przedłużenie umowy ze sponsorem tytularnym, firmą PGE GiEK, zapewnia stabilność finansową.

Wiesław Deryło, prezes KPS Skra Bełchatów S.A., wyraził wdzięczność za ponowne zaproszenie na turniej. Podkreślił, że Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia gwarantuje najwyższy poziom sportowy, co jest kluczowe dla zgrania drużyny przed startem PlusLigi.

XIX Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

Do tej pory poznaliśmy trzech uczestników XIX Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. W dniach 31 sierpnia i 1 września w Zalasewie zmierzą się cztery uznane drużyny siatkarskie. Ostateczny skład uczestników zostanie ogłoszony wkrótce.

Organizatorzy zapowiadają, że bilety na to wydarzenie pojawią się w sprzedaży wraz z ogłoszeniem ostatniego klubu. Turniej ten to nie tylko sportowe emocje, ale także okazja do uczczenia pamięci Arkadiusza Gołasia i zobaczenia na żywo jednych z najlepszych siatkarzy na świecie.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz