Kino MUZA

Kino MUZA

Adres: Św. Marcin 30
Poznań

Kino Muza działa od 1908 roku – zostało otwarte pod nazwą”Theater Apollo”. W 1910 roku przybrało nazwę “Colosseum”, w 1934 “Europa”, 1935 “Świt”, w 1940 “Zentral Lichtspiele”, w 1945 “Wolność” i od lat 50-tych “Muza”. Motto kina brzmi: WIEMY, CO GRAMY.

Map data © OpenStreetMap




HISZPAŃSKI TANI CZWARTEK ?NA ŻYCZENIE?

HISZPAŃSKI TANI CZWARTEK ?NA ŻYCZENIE?

W ramach Festiwalu hiszpańskojęzycznego ?QUÉ PASA?

9 października 2014, bilety 8 zł, nie przyjmujemy rezerwacji

Kino Muza, Poznań

Zapraszamy widzów Muzy oraz miłośników kultury hiszpańskojęzycznej  , aby własnoręcznie stworzyli program filmowy na Hiszpański Czwartek. Proponujemy 6 filmów dostępnych w formularzu do głosowania, widzowie wybiorą 3 filmy, które pokażemy w Hiszpański Tani Czwartek Na Życzenie 9 października. 
Głosowanie odbyło się w dniach od 4 września do 12 września.

WYBRALIŚCIE NASTEPUJĄCE FILMY

PROGRAM:

17.00 ?Grubasy? ? ?Gordos? , reż. Daniel Sanchez Arevalo, 110 min.
19.00
?10 000 km?, reż. Carlos Marques-Marcet, 2014, 99 min.
21.00
?18 spotkań przy stole? ? ?18 comidas? , reż. Jorge Coira, 2013, 107 min.


LINK DO GŁOSOWANIA:

http://tinyurl.com/hiszpanskiczwartek

Prosimy, aby każda osoba wypełniła formularz tylko raz!

Organizatorzy: Kino Muza, CJO Kontakt
www.kontakt.cjo.pl

PROPONOWANE FILMY:

1. ?10 000 km?, reż. Carlos Marques-Marcet, 2014

2. ?18 spotkań przy stole? ? ?18 comidas? , reż. Jorge Coira, 2013

3. ?Anioł Śmierci? ? ?Wakolda?, reż. Lucia Puenzo, 2014

4. ?Przelotni kochankowie? - Los Amantes pasajeros, reż. Pedro Almodovar, 2013

5. ?Iberia?, reż. Carlos Saura, 2007

6. ?Grubasy? ? ?Gordos? , reż. Daniel Sanchez Arevalo

OPISY FILMÓW:

1. 10 000 km, reż. Carlos Marques-Marcet, 2014

Barcelona. Oni - oboje piękni i młodzi. Razem planują wspólną przyszłość. Pewnego dnia ona dostaje maila z zaproszeniem na roczny staż do Los Angeles. Obserwujemy ich wspólny poranek, a potem dziwny związek na odległość charakteryzujący się tylko namiastką czyjejś obecności - widokiem bliskiej osoby na ekranie komputera. To poprzez różnego rodzaju komunikatory śledzimy ich wzloty i upadki. "10.000 kilometrów" w bardzo oryginalny, wiarygodny i wzruszający sposób pozwala nam przeżywać to wszystko razem z Alex i Sergim.

2. 18 spotkań przy stole, reż. Jorge Coira, 2013 - Manana

Uliczny muzyk usiłujący odzyskać straconą miłość, dwóch skacowanych przyjaciół przy śniadaniu, aktor gotujący dla ukochanej, która nigdy nie przychodzi, dwóch kochanków ukrywających się przed światem, kucharka marząca o karierze piosenkarki, zagubiony Macedończyk, starsi państwo jedzący w milczeniu... Wszystkie te historie łączą się w jedną krążącą nieustannie wokół stołu i jedzenia. Jeden dzień, 6 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji i 6 historii starych i nowych miłości: tych szczęśliwych, tych, którym nie daje się szansy oraz tych, które już wygasły. Układanka z uczuć wielu różnych postaci, które łączy jeden cel: szczęście.

3. Anioł Śmierci, reż. Lucia Puenzo, 2014

1945 rok: z pomocą Banku Watykańskiego i tajnej, zrzeszającej byłych SSmanów organizacji Odessa, najgroźniejsi zbrodniarze wojenni przedostają się na tereny nie objęte ekstradycją do Europy. Niezbadanym, wciąż dzikim, ogromnym terytorium na którym najłatwiej można się schować, a które kulturowo i historycznie, z racji wieloletnich związków, wciąż znajduje się pod wpływem Niemiec, jest Ameryka Południowa, a szczególnie Argentyna. To ona staje się mekką dla uciekinierów. 1962 rok: sympatyczna rodzina z dwójką dzieci, jadąca objąć w spadku po zmarłej krewnej piękny hotel nad jeziorem, spotyka na swej drodze przystojnego, kulturalnego Niemca. Nieznajomy z łatwością nawiązuje z nimi kontakt wkupując się bez trudu w łaski czwórki bohaterów, stając się niebawem pierwszym, nie sprawiającym kłopotów gościem pensjonatu. Szczególnym zainteresowaniem obdarza on, mającą problemy ze wzrostem, córeczkę poznanego małżeństwa. Przedstawiając się jako specjalista od genetyki, oferuje swoją pomoc. Tak, z pozoru niewinnie, rozpoczyna się mrożące krew w żyłach, spotkanie z potworem. Tajemniczym gościem okazuje się bowiem nie kto inny, ale osławiony Anioł Śmierci - Josef Mengele - jeden z najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy wojennych, niosący śmierć "lekarz" z Oświęcimia.

4. Przelotni kochankowie, reż. Pedro Almodovar, 2013

Pedro Almodóvar wita na pokładzie lotu pasażerskiego z Madrytu do Meksyku! Z powodu technicznej usterki, bezpieczeństwo pasażerów znajdujących się na pokładzie zostaje zagrożone. Doświadczeni piloci robią wszystko, by znaleźć rozwiązanie tej trudnej sytuacji. Personel pokładowy bez reszty poświęca swe ciała i dusze, by w każdy możliwy sposób uprzyjemnić podróż pasażerom. Okazuje się, że życie w chmurach jest tak samo skomplikowane jak na ziemi, a przyczyny są zawsze te same: seks i śmierć.  
Na pokładzie samolotu poznajemy: nowożeńców wyruszających w podróż poślubną, królową plotkarskich magazynów, bezwzględnego biznesmena uciekającego z Hiszpanii przed policją oraz Don Juana próbującego rozstać się z jedną ze swoich kochanek. Każde z nich leci do Meksyku w określonym celu - by coś załatwić albo przed czymś uciec. Co musi się wydarzyć, by ta grupa nieznajomych wyznała sobie swoje tajemnice? Co musi się stać, by wszyscy - włącznie z pilotami - wyjawili najgłębiej skrywane pragnienia?

5. Iberia, reż. Carlos Saura

Zobacz porywający musical Carlosa Saury, twórcy fenomenalnego obrazu "Tango"!  
Wyrusz w podróż spod znaku flamenco do samego serca Hiszpanii! Wspólnie z klasyczną nutą Isaaca Albeniza, miejscowymi tancerzami i muzykami odkryj rytm, który ukradnie Twoją duszę! Nie czekaj! Już teraz zanurz się w urzekającej nucie jednej z najbardziej oryginalnych melodii w towarzystwie baletu oraz tańca współczesnego. Dołącz do fanów gatunku i daj się porwać! Dobrze wiesz, że tego chcesz!

6. Grubasy, reż. Daniel Sanchez Arevalo

"Gordos" to pizza, lody, czekolada, słodycze, kalorie, dużo kalorii. To także poczucie winy, pożądanie, strach, nadzieja, marzenia, seks, rodzina, miłość... Film jest optymistyczny, cudowny, cierpki, czuły, ostry, lekki i głęboki. To komedia. To dramat. To zbiór sprzeczności. To życie!  
"Gordos" to komediodramat. Pięć opowiadań o nadwadze członków grupy terapeutycznej. Ludzie nie spodziewają się schudnąć, ale raczej znaleźć przyczynę tycia. Szukają powodów niechęci do własnego ciała. Nie chodzi tu jednak o kilogramy, ani o ciało. Nadwaga jest tylko metaforą rzeczy, które łykamy dzień po dniu i które rozwijają się wewnątrz nas. Rzeczy, które są tak trudne do wyrażenia, do stawienia im czoła, a nawet do zaakceptowania.