K U L T U R A

Scena nad Rusałką – Sara Kordowska, Wczasy – zdjęcia

Scena nad Rusałką - Wczasy  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W majowy weekend nad Jezioro Rusałka wróciła Scena nad Rusałką, oferując darmowe koncerty, które przyciągnęły zarówno miłośników natury, jak i pasjonatów kultury. Położona nad brzegiem malowniczego Jeziora Rusałka, ta artystyczna oaza spokoju i inspiracji otoczona zielenią parku stworzyła idealne warunki do relaksu oraz odkrywania zarówno dobrze już znanych, jak i zupełnie nowych talentów.

Czwartkowy wieczór rozpoczął się o 19:30 występem Sary Kordowskiej. Artystka zaśpiewała utwory o amstaffach, cytrynowych tartach i o tym, że jej mózg pracuje na innych BPM’ach. Towarzyszyły jej trąbka, syntezatory i gitarowy delay. Wydany w październiku 2023 roku album “Matki Wynalazku” okazał się przepustką do występu na wszystkich polskich showcase’ach.

O 21:00 na scenie pojawił się poznański duet muzyczny Wczasy. Ich muzyka, łącząca post-punkową zimną falę, synth-pop z lat 80. i nostalgiczne brzmienia gitarowe z lat 90., wypełniła przestrzeń nad jeziorem.

Wieczór przy Scenie nad Rusałką był nie tylko ucztą dla uszu, ale także okazją do kontemplacji przyrody i spędzenia czasu w wyjątkowej atmosferze.

Wkrótce kolejna odsłona cyklu.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz