DLA STUDENTA

Drewniane rowery – nowa eko moda!

Rower z drewna - Kacper Manikowski (2017)  Foto: Uniwersytet Przyrodniczy - materiały prasowe

W ostatnim czasie coraz bardziej widoczna jest moda na rowery z drewna. Drewno kojarzy się z ekologią, a wiele osób stara się mieć świadomy i pozytywny wpływ na środowisko. Dla studentów z Koła Naukowego Technologów Drewna Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego to jednak nie nowość, właśnie ogłosili IV już edycją konkursu „Zbuduj Rower z Drewna”. Celem konkursu jest promocja drewna jako materiału konstrukcyjnego oraz krzewienie kultury technicznej i zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

Konkurs, którego przedmiotem jest własnoręcznie wykonany rower z drewna, odbywa się na Wydziale Technologii Drewna cyklicznie, co 2 lata od 2013 roku.

Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży”. – mówi Piotr Grobelny, prezes koła naukowego. – Wśród przygotowanych pojazdów znalazły się różne rozwiązania konstrukcyjne – od roweru posiadającego przekładnię zębatą zamiast łańcucha po 3-osobowy rower o długości przekraczającej 3 metry.

W roku 2017 zorganizowano konkurs, którego przedmiotem były również rowery, jednakże tym razem dla młodszego grona użytkowników. Warto także wspomnieć, że drewniane pojazdy przygotowane przez uczestników konkursu miały okazję gościć w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci szkół wyższych oraz doktoranci. W szczególnych przypadkach przewidziano możliwość uczestnictwa dla osób nie spełniających powyższych wymagań, dlatego wszystkich zainteresowanych prosi się o kontakt z organizatorami konkursu.

Aby rower został dopuszczony do konkursu, posiadać musi co najmniej ramę z drewna lub/i materiałów drewnopochodnych, natomiast jego pozostałe elementy oraz osprzęt mogą być wykonane z materiałów niedrzewnych. Pamiętać również należy, iż rower spełniać musi funkcję transportową.

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe można znaleźć w wydarzeniu opublikowanym na portalu Facebook pod adresem https://www.facebook.pl/KNTDpoznan

Użyte w artykule zdjęcia: Uniwersytet Przyrodniczy - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz