DLA STUDENTA

Studenci w hucie szkła

Studenckie warsztaty w hucie szkła w Antoninku  Foto: materiały prasowe IO- Poznań

Zakłady Owens-Illinois w Antoninku są jednym z największy na świecie producent opakowań szklanych. Działanie przedsiębiorstwa mogli obserwować studenci Politechniki Poznańskiej w ramach warsztatów zorganizowanych w ramach IAESTE Case Week. Przyszli inżynierowie w praktyce poznali kluczowe procesy związane z produkcją opakowań szklanych.

O-I systematycznie inwestuje w rozwój technologiczny swoich zakładów. Ostatnie modernizacje pozwoliły m.in. na zwiększenie mocy produkcyjnych oraz usprawnienie procesów związanych z wytwarzaniem szkła. Codziennie z linii produkcyjnych obu zakładów schodzi około 7 mln sztuk opakowań szklanych dla najbardziej rozpoznawalnych marek z sektora żywności i napojów. W hutach O-I w Polsce oraz w centrum usług wspólnych, zlokalizowanym w Poznaniu, pracuje prawie 1000 osób.

Studenci, którzy odwiedzili zakład w Poznaniu poznali proces produkcji opakowań szklanych i stosowane technologie. Przeszli przez wszystkie etapy wytwarzania szkła od Działu Form i Maszyn, przez Dział Topienia, Zimny Koniec po Dział Kontroli Jakości oraz zobaczyli na żywo jak wygląda produkcja.

IAESTE CaseWeek to projekt, który umożliwia integrację środowiska akademickiego z biznesem i pozwala studentom na zapoznanie się z oczekiwaniami rynku pracy.- podkreśla Maciej Sztachelski, Koordynator IAESTE CaseWeek 2019

CaseWeek to największy cykl warsztatów inżynierskich w formie case study, prowadzony przez ekspertów z wiodących na rynku przedsiębiorstw. Studenci w praktyczny sposób poznają konkretne problemy, z którymi na co dzień spotykają się pracownicy firm.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe IO- Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz