Nim na dobre rozpocznie się weekend wystartuje Festiwal Literackie Objezierze. Na liście gości same znakomitości świata literatury.
Będzie to już piąta edycja tego wydarzenia, która przyciąga tutaj miłośników książek. Jak podkreślają organizatorzy sama impreza powstała z przestrzeni, która stała się inspiracją. Niszczejący Dom Kultury, po gruntownym remoncie, odzyskał przedwojenny splendor i rzucił nowe światło na swoje otoczenie.
Objezierze to dawna siedziba majętnego rodu Turnów. To miejsce z tradycją i historią, w którym bywali między innymi Niemcewicz, Odyniec, Żmichowska, Kraszewski, Pol. Był tu Adam Mickiewicz i opisał to w „Panu Tadeuszu”.
Przed nami dwa dni pełne inspirujących rozmów, spotkań z autorami i literackich emocji – mówią organizatorzy – nie możemy się doczekać, by wspólnie zanurzyć się w świat książek i poznać bliżej naszych gości.
Najciekawszą i najbardziej wyczekiwaną przez publicznością częścią Festiwalu są oczywiście spotkania literackie. W tym roku będzie można spotkać Nelę Małą Reporterkę, Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak, Julię Popiel, Alka Rogozińskiego, Grzegorza Piątka, Agatę Passent, Mariusza Szczygła, Macieja Siembiedę i Jakuba Żulczyka,
Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się także Inspiracje na wakacje od PLOTU, koncert Nuli Stankiewicz, na swoje stoiska zaproszą Biblioteka Wielkopolska oraz Księgarnia Muszyńscy.

Ciekawie zapowiadają się również warsztaty. Będą zatem: Warsztaty z Frajdą, Magiczny namiot Harry’ego Pottera, Warsztaty z Kolorowym Punktem, czy
Warsztaty z Biblioteką Pedagogiczną.
Sporą popularnością cieszą się Warsztaty czerpania papieru.
Strawy dla ducha będzie bardzo dużo ale zadbano również o coś dla ciała. Festiwalowe smaki przygotują Koła Gospodyń Wiejskich z Objezierza, Kowalewka i Popówka. Serwować będą między innymi pyszności z grilla, domowe zupy, mnóstwo słodkości i tradycyjnych wypieków.
Z pewnością nie zabraknie także chrupiących przysmaków, które ucieszą najmłodszych uczestników festiwalu. Dodatkowo uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu zaproszą nas na gofry’
Zabierz rodzinę i znajomych i przez dwa dni oddychajcie kulturą w otoczeniu, które zawsze nią było – zachęcają organizatorzy.
Program Festiwalu
Piątek 12 czerwca
16:00 – Otwarcie Festiwalu
16:15 – Mariusz Szczygieł
18:00 – Maciej Siembieda
20:00 – Jakub Żulczyk
22:00 – Koncert Nuli Stankiewicz
Sobota 13 czerwca
09:45 – Nela Mała Reporterka
12:00 – Zofia Stanecka i Marianna Oklejak
14:00 – Julia Popiel
16:00 – Alek Rogoziński
18:00 – Grzegorz Piątek
20:00 – Agata Passent
22:00 – Koncert Witolda Zuromskiego
Jak dojechać na Festiwal bez samochodu podpowiadamy poniżej.
W piątek do Objezierza dojedziemy linią 25 gminnej komunikacji według standardowego rozkładu jazdy.
W sobotę uruchomione będzie specjalne połączenia między dworcem autobusowym w Obornikach a Objezierzem.

















Dodaj komentarz