DLA STUDENTA

Historyczna obrona magisterek on-line

0415_9-exp  Foto:

15 kwietnia 2020 roku przejdzie do historii Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu jako dzień, kiedy odbył się po raz pierwszy egzamin magisterski studentów anglojęzycznych w systemie on-line.

Czterech dyplomantów kierunku Environmental Engineering and Protection: Mbah Jasper Tembeck z Kamerunu, Arlinda Cakaj z Kosowa, Yanchu Chen i Tongxin Wang z Chin przystąpiło do egzaminu za pomocą platformy Zoom.

Studenci zostali zmuszeni do pozostania w Polsce dłużej niż przewidywali w związku z koronawirusem. Pierwotny termin obrony ustalony był na 17 marca 2020 roku, ale niestety nie udało się zorganizować go w standardowych warunkach. Czas mijał, a studenci czekali na wyznaczenie kolejnego terminu i powrót do domu, jak również w międzyczasie poszukiwali pracy, czy wolnego stanowiska na studiach doktoranckich. Do tego potrzebne były jednak ukończone studia magisterskie wraz z uzyskaniem tytułu zawodowego magistra.

Nie mogliśmy zostawić ich bez możliwości rozwoju kariery zawodowej czy naukowej – mówi prof. UPP dr hab. inż. Klaudia Borowiak, prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej UPP – przeprowadziliśmy zatem egzamin on-line, a procedura egzaminacyjna przebiegała identycznie, jakbyśmy siedzieli na sali obok siebie.

Porządku przebiegu obron pilnowała prodziekan ds. studiów dr inż. Anna Szymczak-Graczyk skrupulatnie na bieżąco wypełniając protokoły egzaminacyjne. W określonych godzinach logowali się dyplomanci, ich promotorzy i recenzenci. Stali członkowie komisji prof. dr hab. Jean Diatta, prof. UPP dr hab. inż. Klaudia Borowiak i dr hab. Rafał Stasik koordynowali przebieg egzaminu z zakresu materiału ze studiów.

Wszystko przebiegło pomyślnie. Studenci zaprezentowali wyniki swoich prac, odpowiadali na pytania do pracy i pytania egzaminacyjne. Wszystko było zrealizowane zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, co nie zawsze udaje się w spotkaniach bezpośrednich. Na koniec nastąpiło oczywiście ogłoszenie wyników.

Zaprosiliśmy dyplomantów, ich przyjaciół i rodziny – dodaje prof. UPP Klaudia Borowiak – atmosfera była uroczysta i optymistyczna, bo wszyscy uzyskali bardzo dobre wyniki.

 

Użyte w artykule zdjęcia:

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz