Sport

Czy padnie rekord poznańskiego Półmaratonu?

Przygotowania do 12. PKO Poznań Półmaratonu  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Już jutro z 21. kilometrową trasą zmierzy się prawie 11000 półmaratonczyków. Dokładnie o godzinie 10:00 wyruszą oni na trasę 12. PKO Poznań Półmaratonu.

Wśród tej masy biegaczy, będzie zwycięzca ubiegłorocznej edycji – Szymon Kulka.

Presja jakaś tam jest, ale nie wpadajmy też w paranoję. Jutro będzie kolejny bieg, nowe rozdanie kart, a kto pierwszy dobiegnie dowiemy się zaraz po 11:00. Jutro będę starał się dobiec szybciej niż wynosi mój rekord życiowy. Mam za sobą tylko dwa miesiące treningu, ze względu na kontuzję z końca ubiegłego roku, ale uważam, ze jestem solidnie przygotowany – mówił dziś na briefingu zawodnik. Do tej pory godziłem pracę zawodową z bieganiem. Teraz jestem w wojsku, i reprezentuję barwy WKS Grunwald i mogę sobotnie przygotowywać się do startów.

Kolejnym zawodnikiem będzie Krystian Zalewski – polski lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Srebrny medalista mistrzostw Europy z 2014 roku. Brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Europy. Dla niego będzie to dopiero drugi półmaraton w życiu, ale patrząc na czas jego debiutu 1:02:36 uzyskany w Gdyni, to można spodziewać się ataku na rekord trasy, który wynosi 1:02:00.

Prawda jest taka, że czuję się bardzo dobrze. Pr zjechałem ze zgrupowania z Kenii. Nie boję się atakowania rekordu trasy, czy rekordu Polski. Jeśli tylko wszystko zagra, to może padnie rekord życiowy, albo może jeszcze jakiś rekord. Jutro mam swój plan, nie będę się oglądał na rywali, aczkolwiek mam nadzieję, że pomogą mi w uzyskaniu dobrego wyniku, ale zwycięzcą będę ja – zapowiada Zalewski.

W elicie 12. PKO Poznań Półmaratonu jest także Artur Kozłowski – Mistrz Polski w maratonie w latach 2016 i 2017.

Jestem pierwszy raz w Poznaniu, ale słyszałem wiele pochlebnych słów o organizacji. Jutro nie biorę zegarka. Trzymam się grupy, zaciskam zęby i staram się dobiec i walczyć o dobre miejsca.

W historii Poznańskiego Półmaratony rekord trasy należy do Kenijczyka Slaomona Kiptoo, który 1 kwietnia 2012 roku przebiegł koronny dystans w 1:02:00. Natomiast wśród pań, najlepsza jest Polka Karolina Jarzyńska-Nadolska, która 26 marca 2017 roku przebiegła trasę w czasie 1:09:53

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz