Lech Poznań – Górnik Zabrze 2:4 (0:2)

Lech Poznań - Górnik Zabrze  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W ramach 33. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań podejmie u siebie zawodników Górnika Zabrze.

W rundzie zasadniczej Górnik przegrał z Lechem dwukrotnie, najpierw w listopadzie potem w kwietniu. Oba spotkania tym samym stosunkiem bramek 3;1. W ostatnich trzynastu meczach rozgrywanych w Poznaniu, Górnik przegrał aż jedenaście razy, a dwukrotnie zremisował.

KKS Lech Poznań

2 - 4

Górnik Zabrze

• 22:27 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:25 Trudno ogląda się takie spotkania, w których gra poznaniaków nawet nie może być określona jako słaba. Dobrze, że chociaż kibice na koniec śpiewają "Kolejorz gramy do końca. Kolejorz jesteśmy z Wami.".
  • 90+4 Koniec spotkania. Lech po fatalnym meczu przegrywa z Górnikiem 2:4.
  • 90+4 Makuszewski szykuje się do wykonania rzutu wolnego po prawej stronie pola karnego gości. Wrzuca piłkę w pole karne i po pierwszym odbiciu piłki sędzia kończy spotkanie.
  • 90+2 Gajos przewrotką zdobywa bramkę! Choć to już tylko na osłodę, bo czasu już mało zostało by przełamać wynik. Lech przegrywa 2:4.
  • 90' Chwilę wcześniej żółtą kartką ukarany Matuszek.
  • 90' 4 minuty doliczonego czasu gry.
  • 89' Górnik: Wolniewicz za Gryszkiewicza
  • 87' Kądzior słabym strzałem z dystansu próbuje zagrozić bramce Lecha. Grę wznawia Putnocky.
  • 86' Górnik: Koj za Urynowicza
  • 84' Gryszkiewicz ukarany kartką za faul na Makuszewskim. Rzut wolny dla Lecha po prawej stronie pola karnego.
  • 83' Próbują Poznaniacy strzelać ale widać opadli już z sił.
  • 80' Dilaver ukarany kartką po weryfikacji systemem VAR.
  • 79' Weryfikacja VAR ostatniego starcia.
  • 78' Wcześniej, po słownej utarczce, żółtymi kartkami ukarani Vujadinović i Wieteska.
  • 78' Górnik: Daniel Pawłowski za Smugę
  • 74' Chobłenko głową pokonuje Loskę! Jednak do końca meczu zostało 16 minut... to bardzo mało czasu na odrobienie aż 3 bramek... Górnik nadal prowadzi przy Bułgarskiej 1:4
  • 74' Lech: Makuszewski za Majewskiego
  • 72' To się nie dzieje! Górnik podwyższa prowadzenie po golu Kądziora! Górnik prowadzi już 4:0!
  • 70' Do wejścia na murawę szykuje się już Maciej Makuszewski.
  • 68' Gwizdy na stadionie... Lech traci kolejną bramkę! Putnocky-iemy piłka wypadła z rękawic co bezlitośnie wykorzystał Szymon Matuszek pakując piłkę do bramki! Górnik wygrywa w Poznaniu 3:0.
  • 67' Szybka ofensywa gości przerwana przez Dilavera w polu karnym. Grę wznowią goście z autu.
  • 64' Strzał Kądziora ląduje na bocznej siatce bramki.
  • 62' Kostevych z rzutu wolnego posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.
  • 60' Chobłenko w polu karnym wyprzedzony przez rywala w walce o dośrodkowaną piłkę. Jednak Ukrainiec zdołał przejąć piłkę ale jego próba strzału była fatalna.
  • 58' Bochniewicz ukarany kartką za faul taktyczny na Gytkjaerze.
  • 57' Kartka dla Majewskiego.
  • 56' Rzut rożny dla Górnika.
  • 55' Majewski z rzutu wolnego wrzucił piłkę na piąty metr, gdzie czekał już rywal, który wybił wrzutkę w głąb pola.
  • 54' Niecelny strzał Trałki w polu karnym. Grę wznowi Loska.
  • 51' Na murawie festiwal nieudanych zagrań Lecha i obrony Częstochowy w wykonaniu gości.
  • 45' Rozpoczynamy drugą część spotkania.
  • 45' Lech: Chobalenko za Klupsia
  • 45+2 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' 2 minuty doliczonego czasu gry.
  • 43' Lech co chwilę traci piłkę i to w newralgicznym miejscu, przed swoim polem karnym.
  • 41' Klupś za mocno przerzuca na drugą stronę pola karne, by po chwili nie dać rady dojść do zagranej do niego piłki.
  • 40' Loska broni po raz kolejny. Tym razem szczęścia szukał Jóźwiak.
  • 36' Jóźwiak zderzył się w powietrzu z Suarezem. Ten drugi leży teraz na murawie.
  • 34' Niby to Lech przeważa ale to goście kiedy już podejdą pod bramkę Lecha to strzelają bramkę... Wpierw z dystansu jeden z zabrzan oddał strzał po czym dobijał Mateusz Wieteska. Lech przegrywa już 0:2.
  • 33' Vujadinović głową z rzutu rożnego tuż pod poprzeczkę! Loska ledwo podbija i jest kolejny rożny dla Lecha.
  • 30' Jóźwiak jednak kontynuuje grę.
  • 28' Jóźwiak na murawie, sędzia nie przerywa gry! Po chwili Trałka fauluje Marcina Urynowicza, który wcześniej faulował Jóźwiaka! Grymas bólu na twarzy Jóźwiaka wyraźny... zobaczymy czy wróci do gry.
  • 27' Tym razem Gytkjaer celnie w światło bramki ale Loska wybija na rożny!
  • 26' Ojjj było blisko... Jóźwiak w przewadze wbiegał w pole karne i nieco zwolnił kroku, by po chwili podać do Klupsia, który głową próbował strzelać. Niestety daleko od bramki.
  • 24' Błąd Vujadinovića i goście przed wyśmienitą okazją! Piłka przejęta tuż przed polem karnym Lecha. Szczęśliwie dwóch lechitów zdołało w polu karnym zablokować strzały rywala.
  • 23' Kolejny rożny dla Lecha i znowu niecelny strzał.
  • 21' Bardzo ładna akcja poznaniaków. Wymiana płaskich podań i dośrodkowanie wprost na głowę Gytkjaera! Duńczyk skierował piłkę do bramki ale Tomasz Loska zdołał obronić wybijając na rzut rożny.
  • 17' Goście przykręcili śrubę i wykorzystali okazję zdobywając bramkę po wyrzucie piłki z autu! Bramkę dla gości zdobył Urynowicz. Lech przegrywa z Górnikiem 0:1.
  • 17' Aut dla zabrzan na wysokości pola karnego Lecha.
  • 13' Klupś nieustępliwy na prawej flance. Wygrał walkę z przeciwnikiem po czym został sfaulowany.
  • 12' Strzał Kurzawy z rzutu wolnego rykoszetuje o obrońcę Lecha i jest rzut rożny.
  • 12' Rzut wolny dla zabrzan.
  • 11' Majewski podaje do wbiegającego w pole karne Jóźwiaka. Ten ostatni płasko strzela po murawie ale wprost w bramkarza gości.
  • 10' Prawą stroną biegnie Kądzior, który po chwili dośrodkowuje piłkę w pole karne. Strzela Żurkowski - wprost w Putnocky'iego.
  • 7' Jóźwiak trafia w słupek! Po chwili próba dobitki ale niestety nieudana!
  • 6' Nieudane zagranie Situma do Majewskiego ale jest aut dla Lecha.
  • 5' Trałka naprawia wcześniejszy błąd podania piłki w środku pola przerywając akcję gości.
  • 0' Goście grają w czerwonych strojach, a poznaniacy tradycyjnie niebieskich koszulkach i białych spodenkach.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie. Zabrzanie pierwsi kopią piłkę.
  • 20:05 Po wczorajszej wygranej przy Łazienkowskiej Legia objęła prowadzenie w ligowej tabeli z przewagą dwóch punktów. Dla poznaniaków oznacza to, że muszą wygrać ostatnie dwa mecze by móc w ogóle myśleć o mistrzostwie kraju.
  • 20:00
    Dzień dobry! Dzisiaj przedostatni mecz Lech Poznań w rundzie finałowej Ekstraklasy, w którym podejmie Górnika Zabrze.