K U L T U R A

Fotspotkanie: Tomasz Lazar po raz pierwszy w Poznaniu

FOTSPOT fotspotkanie Tomasz Lazar  Foto: Marek Zakrzewski
FOTSPOT fotspotkanie Tomasz Lazar f/ Marek Zakrzewski

Na zaproszenie Stowarzyszenia Fotspot Tomasz Lazar przyjechał do Poznania, aby wziąć udział w spotkaniu oraz poprowadzić warsztaty fotograficzne.

W ubiegły piątek, w kawiarni Placówka w podziemiach Teatru Polskiego, odbyło się spotkanie z Tomaszem Lazarem pt. „Fotografia i popkultura”. To było pierwsze w Poznaniu spotkanie autorskie laureata m.in. World Press Photo.

Projekty fotograficzne Tomasza Lazara, światowy sukces oraz wiążący się z nim rozgłos artysty, stały się punktem wyjścia do dyskusji nad związkami fotografii z kulturą masową. W spotkaniu padały pytania m.in. o zestaw zdjęć dokumentujących fenomen gry Pokemon Go w Japonii (cykl nagrodzony na tegorocznym BZ WBK Press Foto 2017) czy charakter środowiska mody. Publiczność pytała fotografa o rolę różnic kulturowych w pracy fotografa czy o inspiracje artystyczne gościa (wśród nich jest malarstwo Hieronima Boscha).

Spotkanie poprowadzili fotografowie Fotspot Anka Gregorczyk i Karol Szymkowiak, po części oficjalnej odbyło się blisko dwugodzinna część nieoficjalna w przemiłej towarzyskiej atmosferze.

7 października, w Galerii VA przy Al. Karola Marcinkowskiego 26, fotograf poprowadził warsztaty z realizacji długoterminowego projektu. Uczestnicy poznali szereg porad dotyczących znalezienia i opracowania zadanego tematu, świadomego fotografowania i edytowania zdjęć. Uczestnicy warsztatów będą pracować nad zadanym tematem do końca listopada br.

Warsztat i spotkanie autorskie były współfinansowane ze środków Miasta Poznania.

Użyte w artykule zdjęcia: Marek Zakrzewski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz