K U L T U R A

Strach ma wielkie oczy – zwłaszcza w kinie!

To już tradycja nocnych maratonów filmowych, że w piątki 13-tego repertuar jest strasznie straszny. Nie inaczej będzie w tym roku, bo w końcu tradycja zobowiązuje! Zobaczymy 4 horrory, w tym jedną premierę. Mamy dla was podwójne zaproszenia na piątkowy ENEMEF: Maraton Strachu.

W piątek 13-go wypada obejrzeć coś strrrasznego i z tej okazji odbędzie się Maraton Strachu z premierą Krucyfiksu! – zapowiada Anna Winsz, która współorganizuje te filmowe wydarzenia – w październikowy piątek 13-go miłośnicy mocnych wrażeń zgromadzą się w kinach, by zmierzyć się z historiami mrożącymi krew w żyłach i przekonać się jak ogromny może być strach!

Podczas najbliższego nocnego maratonu filmowego zobaczymy zatem dwie części upiornej Annabelle, Obecność 2 oraz premierowy pokaz szokującego Krucyfiksu! Ten ostatni film oparty jest na faktach, a w rolę dziennikarki śledczej, która zainteresowała się historią opętanej zakonnicy, wcieliła się Sophie Cookson. Znamy ją m. in. z filmu Kingsman: tajne służby.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 25,00 do 32,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia do Multikina Malta i Multikina 51! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas na fb.com/lepszypoz, twitter @lepszyPOZNANoraz na Google+.

Na nocny maraton filmowy ENEMEF: Maraton Strachu zapraszamy do Multikina Malta i Multikina Stary Browar w piątek 13 października od godziny 22:00.

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

KRUCYFIKS – premierowo! To najnowszy, przerażający, inspirowany autentycznymi wydarzeniami film twórców Obecności i Annabelle!

Nicole jest dziennikarką śledczą, jej zainteresowanie wzbudza pewna zagadkowa sprawa księdza, który trafia do więzienia skazany za zabójstwo zakonnicy. Chcąc pokazać światu nieprawidłowości w działaniu kościoła wyrusza do Ruminii, gdzie doszło do tajemniczych zdarzeń. Historia nie jest oczywista, jak mogłoby się początkowo wydawać, dziennikarka postanawia jednak dotrzeć do prawdy. Jak bardzo okaże się ona szokująca? Szokujący obraz ukazujący co się dzieje, gdy egzorcyzmy przebiegają po myśli szatana.

OBECNOŚĆ 2 – to kontynuacja najsłynniejszego horroru ostatnich czasów. Kolejne dzieło mistrza gatunku z pewnością nie zawiedzie miłośników mocnych wrażeń. W najnowszej odsłonie kultowego filmu śledzimy kolejną, przyprawiającą o dreszcze historię Lorraine i Eda Warrenów. Tym razem bohaterowie udają się do północnego Londynu, aby poprowadzić przerażające śledztwo w domu, gdzie mieszka samotna matka z czwórka dzieci. Dom jest nawiedzony przez złośliwe duchy, które okażą się wielkim wyzwaniem nawet dla pary doświadczonych demonologów.

To klimatyczny film, który podobnie jak poprzednia część utrzymuje widza w ciągłym napięciu i dostarcza niewyobrażalnych emocji. Kolejne dzieło mistrza gatunku z pewnością nie zawiedzie miłośników mocnych wrażeń

ANNABELLE: NARODZINY ZŁA – to prequel historii o demonicznej lalce, która urzekła miliony fanów kina grozy na całym świecie. Fabuła obejmuje wydarzenia sprzed historii przedstawionej w “Annabelle”. Wytwórca lalek w tragiczny sposób traci córeczkę, po kilku latach od tego traumatycznego wydarzenia postanawia wraz z żoną przyjąć pod dach zakonnicę wraz z grupą osieroconych dziewczynek. Wkrótce w domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy, okazuje się, że przybyli goście stają się celem upiornego tworu lalkarza – Annabelle. Film posiada wciągającą fabułę i niezwykły, przyprawiający o dreszcze klimat, który wbija w fotel na cały czas seansu.

ANNABELLE – bazuje na klasyce gatunku. Horror łączy klimat lat 60-tych ze zdobyczami współczesnej techniki, dzięki czemu perfekcyjnie buduje mroczną atmosferę. Ciężarna Mia otrzymuje w prezencie od swojego męża piękną starodawną lalkę. Wkrótce para zostaje napadnięta w nocy w swoim domu przez wyznawców szatana. Małżeństwu udaje się uniknąć śmierci, jednak ich perfekcyjne życie zamienia się w koszmar. Z czasem okazuje się, że za wszystkie nieszczęścia, jakie spadły na rodzinę, odpowiada… lalka Annabelle. To horror w starym, dobrym stylu. Pozbawiony kiczu i dopracowany w każdym szczególe.

Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz