Na widelcu

Beer Food Festival we wrześniu

BFF 2016  Foto: Beer Food Festival

Przed nami kolejna edycja imprezy Beer Food Festiwal. Przez trzy dni będziemy mogli kosztować nie tylko rzemieślniczych piw, ale również tego, co oferować będą przedstawiciele street foodu z różnych stron Polski. 

Trzy pierwsze edycje Beer Food Festival odbywały się na terenie Starej Rzeźni, a w ubiegłym roku na stadionie AZS przy ulicy Pułaskiego. Tutaj także planowana jest tegoroczna impreza.

Będzie to piąta edycja 3-dniowego święta złocistego trunku, którego głównym założeniem jest szerzenie kultury picia piwa – zapowiadają organizatorzy – smak napojów niszowych marek z niewielkich polskich browarów, uznanych na świecie browarów belgijskich i czeskich z pewnością złamie stereotyp piwa jako pospolitego trunku.

Oczywiście to nie tylko święto miłośników dobrego piwa. Podczas Beer Food Festival ma być również specjalna strefa z jedzeniem serwowanym przez najlepszych ponoć w Polsce przedstawicieli street foodu. Pojawią się goście z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Trójmiasta, ale także lokalne, poznańskie gwiazdy.

Wystawcy zaoferują całe bogactwo ulicznych smaków od bratwurstów, przez ramen i pulled pork, aż po tradycyjne burgery – dodają organizatorzy.

Tegoroczny Beer Food Festival odbędzie się na stadionie AZS przy zbiegu ulic Pułaskiego i Cichej od piątku 15 września do niedzieli 17 września.

Ta lokalizacja, choć wydaje się niemal idealna na taką imprezę, nie wszystkim jednak gościom przypadła do gustu.

Jak na stadionie to tym razem podziękuję, słaba lokalizacja komentuje Krzysiek, znowu na tym stadionie? W takim razie pasuje wtóruje mu Tomasz,  słabe miejsce ten stadion... dodaje Dawid. Warto też się postarać i ściągnąć coś nowego, bo jeśli 3 raz mają być te same foodtrucki, które oferują to samo co zawsze za większe pieniądze to nie ma to sensu dodaje Kajetan.

Niestety Stara Rzeźnia została sprzedana, a nowy właściciel nie przewiduje organizacji tutaj podobnych imprez. Czy tegorocznych gości zadowoli oferta street foodu? Przekonamy się w połowie września.

Godziny otwarcia Festiwalu
Piątek 14:00 – 24:00
Sobota 12:00 – 24:00
Niedziela 12:00 – 20:00

Bilet jednorazowego wstępu kosztuje 5,00 zł, a za bilet 3-dniowy wielokrotnego wstępu zapłacimy 10,00 zł. Dzieci po opieką rodziców wchodzą na BFF bezpłatnie. Można także zabrać kejtra, ale pod warunkiem, że potrafi zachować się w towarzystwie.

Użyte w artykule zdjęcia: Beer Food Festival

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium