Na widelcu

Tańsza kawa w poznańskich kawiarniach

Projekt Rebel - tansza kawa dla poznaniaków  Foto: Rebel / facebook

We Włoszech espresso kosztuje 1 EUR, a lokalne kawiarnie wypełnione po brzegi. Na naszym rynku utrzymują się jeszcze stosunkowo wysokie marże. Klienci rzadko odwiedzają kawiarnie przez co ich właściciele nie mogą sobie pozwolić na obniżenie cen. Chyba że połączą siły. Od poniedziałku dobrą kawę w przyzwoitych cenach będzie można w smakować w 12 niezależnych kawiarniach.

Aplikacja projektu RebelW Poznaniu szukuje się już prawdziwa rebelia przeciwko złej kawie. W ramach projektu REBEL od 18-ego lipca 12 lokali w Poznaniu oferować będzie espresso w cenie poniżej 4 zł, a cappuccino w cenie poniżej 6 zł. Dodatkowo pierwsza kawa dla nowych użytkowników jest gratis. Idea jest prosta, atrakcyjna cena i wysoka jakość mają przyciągnąć nowych klientów.

W projekcie biorą udział jedynie niezależne kawiarnie prowadzone przez pasjonatów, którzy starannie dobierają świeżo palone ziarna kawy i dbają o indywidualne podejście do klienta. Łączy ich przekonanie, że klienci będą zainteresowani ich ofertą, bo jednocześnie umożliwia odkrywanie nowych kawiarni, picie lepszej kawy w niższych cenach i wspieranie lokalnych przedsiębiorców.

Możemy się pochwalić wieloma kawiarniami na najwyższym poziomie, powstają nowe palarnie kawy, a na co dzień pracuje też tutaj między innymi Agnieszka Rojewska, Mistrzyni Polski Latte Art. i Baristów.

Wcześniej nie przyłączyliśmy się do żadnej aplikacji” – mówi Mateusz Gaca, właściciel kawiarni Brisman Bar Kawowy w Poznaniu. Jednak projekt Rebel przekonał nas tym, że skupia się na kawie i edukacji klienta oraz tym, że tworzą go pasjonaci kawy. dodaje Gaca.

Na interaktywnej mapie niezależnych kawiarni w projekcie REBEL można będzie znaleźć od poniedziałku 12 lokali w Poznaniu. Aby z niej skorzystać, wystarczy pobrać aplikację projektu REBEL na iPhone’a lub telefon z systemem Android.

 Tansza kawa z niezależnych kawiarni

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz